Польоти в Україні відновить першим "Бориспіль" та Сеул запустив супутник-шпигун — головні новини ранку 2 грудня

Польоти в Україні відновить першим "Бориспіль" та Сеул запустив супутник-шпигун — головні новини ранку 2 грудня

Польоти в Україні відновить першим "Бориспіль" та Сеул запустив супутник-шпигун — головні новини ранку 2 грудня
Літаки в аеропорту "Бориспіль", 2020 рік. Фото: УНІАН

В Україні з'явився новий Командувач Медичних Сил ЗСУ; стало відомо, який аеропорт відкриється першим після війни; історичне голосування Палати представників США за республіканця Сантоса та перший запущений військовий супутник Південної КореїСуспільне підготувало головні новини ранку 2 грудня.

1. Військовим медикам представили нового Командувача Медичних Сил ЗСУ

В Україні представили нового командувача Медичних сил Збройних Сил України генерала-майора Анатолія Казмірчука. Міністр оборони Умєров наголосив, що очікує чітких кроків та пообіцяв свою міністерську підтримку.

Анатолій Казмірчук досі очолював Національний військово-медичний клінічний центр "Головний військовий клінічний госпіталь" у місті Києві.

Контекст: 19 листопада президент України Володимир Зеленський змінив командувача Медичних сил Збройних Сил України. Таке рішення пояснив необхідністю виходу на новий рівень медичного забезпечення наших воїнів.

2. "Бориспіль" стане першим аеропортом, який відкриють в Україні

Щойно дозволить безпекова ситуація аеропорт "Бориспіль" стане першим цивільним летовищем, який відкриють в Україні. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга.

За його словами, аеропорт "Бориспіль" став першим об'єктом, який закрили через початок повномасштабної війни, але водночас він буде першим об'єктом, який відкриють, коли дозволить безпекова ситуація.

Керівник ОП Андрій Єрмак також висловив переконання, що невдовзі "Бориспіль" знову відправлятиме й прийматиме повітряні судна.

Контекст: У жовтні 2023 року генеральний директор аеропорту "Бориспіль" Олексій Дубревський поінформував, що об'єкт готовий буде почати приймати літаки через місяць після того, як завершиться війна.

3. Конгресмена Джорджа Сантоса виключили з Палати представників США

Палата представників США проголосувала за позбавлення повноважень конгресмена-республіканця Джорджа Сантоса, звинувачуваного у шахрайстві. Політик став шостою людиною за всю історію США, яку виключили з Конгресу

За усунення Джорджа Сантоса проголосували 206 демократів та 105 республіканців. Ще 114 представників Конгресу проголосували проти усунення Сантоса з посади.

Джордж Сантос став першим за 20 років позбавленим повноважень членом Палати представників, та першим членом Конгресу, якого виключили, проте спершу не засудили за скоєння тяжкого злочину.

Контекст: Останнє виключення з Палати представників відбулося у 2002 році, коли Палата проголосувала за виключення представника Демократичної партії Джеймса Трафіканта після того, як його засудили за федеральні звинувачення в корупції.

4. SpaceX вивела на орбіту перший розвідувальний супутник Південної Кореї

Південна Корея запустила свій перший військовий розвідувальний супутник. Його запустила компанія SpaceX з бази космічних сил у Каліфорнії. Цей крок є відповіддю Сеула на запуск шпигунського супутника Пхеньяном.

Супутник має телескоп з електрооптичними датчиками, здатний ідентифікувати об’єкти розміром до 30 см із роздільною здатністю приблизно в 100 разів кращою, ніж у Північної Кореї. Супутник став першим з п'яти, які Південна Корея планує відправити в космос до 2025 року за контрактом зі SpaceX.

Раніше Південна Корея покладалася в питаннях космічної розвідки на США. Однак тепер країна прагне нарощувати свої власні розвідувальні можливості.

Контекст: 21 листопада Північна Корея успішно вивела свій власний супутник-розвідник на орбіту. Південна Корея заявила, що Пхеньян для запуску супутника отримав технічну допомогу від Москви в обмін на постачання зброї для використання у війні Росії з Україною.

1 грудня США наклали санкції на КНДР через запуск супутника-шпигуна. Двоє підсанкційних проживають у Росії.

На початок