Конгресмена Джорджа Сантоса виключили з Палати представників США: це шостий випадок в історії

Конгресмена Джорджа Сантоса виключили з Палати представників США: це шостий випадок в історії

Конгресмена Джорджа Сантоса виключили з Палати представників США: це шостий випадок в історії
Конгресмен Джордж Сантос залишає Капітолій після виключення з Палати представників, 1 грудня 2023 р., Вашингтоні. Фото: AP / Stephanie Scarbrough

Палата представників США у п’ятницю, 1 грудня, проголосувала за позбавлення повноважень республіканця Джорджа Сантоса. Це історичне голосування, оскільки конгресмен із Нью-Йорка Сантос став шостим законодавцем, якого коли-небудь виключали з Палати.

Про це пише CNN.

Палата проголосувала після того, як Комітет з етики оприлюднив звіт, у якому йдеться, що конгресмен Сантос намагався шахрайським шляхом використати кожен аспект своєї кандидатури в Палату представників для своїх власних потреб та мав особистий фінансовий прибуток.

Голосування підтримали 311 конгресменів, проти проголосували 114, двоє — утрималися. Для ухвалення резолюції про виключення Сантоса були потрібні голоси 290 законодавців.

Сантоса звинувачують у тому, що він використав зібрані на передвиборчу кампанію гроші не за призначенням, зокрема витрачав тисячі доларів на дорогий дизайнерський одяг. Крім цього, Сантос, як стверджує прокуратура, у період пандемії отримував допомогу з безробіття, попри те, що був працевлаштований. Крім того, він надавав Конгресу неправдиву інформацію щодо своїх доходів.

У разі визнання винним конгресменові загрожує до 20 років ув'язнення. Сантос раніше відмовився визнати провину. Також республіканець поширював свідомо неправдиву інформацію про свою біографію. Його викрили у прикрашанні відомостей про свою освіту та професійну діяльність.

Після голосування про виключення Сантос сказав CNN, що "все закінчилося".

"Палата сказала своє слово. Це їхній голос. Вони просто створили для себе новий небезпечний прецедент", — додав Сантос.

Республіканець не визнав себе винним за 23 федеральними звинуваченнями.

Після голосування про виключення Сантос став шостим законодавцем, якого коли-небудь виключили з палати, і першим членом Палати, якого виключили, не бувши засудженим.

Останнє виключення з Палати представників відбулося в 2002 році, коли палата проголосувала за виключення представника Демократичної партії Джеймса Трафіканта від Огайо після того, як його засудили за федеральні звинувачення в корупції.

На початок