КНДР запустила військовий супутник-шпигун у космос

КНДР запустила військовий супутник-шпигун у космос

ЗМІ
Північна Корея запустила супутник-шпигун
Випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети КНДР Hwasong-18, 13 квітня 2023 року, Північна Корея. Фото: KCNA/AP

Північна Корея успішно запустила військовий супутник-шпигун у космос після того, як дві попередні спроби не вдалися протягом 2023 року. Країни повідомили про порушення резолюцій ООН.

Про це пише британський мовник BBC.

Це сталося після зустрічі між президентом Росії Володимиром Путіним і Кім Чен Ином у вересні, під час якої Москва запропонувала Пхеньяну допомогу з його космічною програмою, пише BBC. Південна Корея каже, що поки що не підтвердила, чи працює супутник.

Північнокорейське державне інформаційне агентство KCNA повідомило, що супутник під назвою Malligyong-1 "точно" вийшов на орбіту, а лідер КНДР Кім Чен Ин спостерігав за запуском.

Запуск засудила ООН, яка зберігає санкції проти Північної Кореї через її розробку ядерних ракет, а також інші країни, включаючи США та Японію. Після запуску супутника Південна Корея оголосила, що відновить спостереження вздовж свого кордону на півночі.

Уряд Японії коротко оголосив надзвичайне попередження, закликавши жителів Окінави сховатися. У понеділок Північна Корея повідомила Японію, що має намір знову спробувати запустити свій супутник.

"Навіть якщо метою є запуск супутника, використання технології балістичних ракет є явним порушенням відповідних резолюцій Ради безпеки ООН. Це також дуже серйозна справа, яка дуже стосується безпеки наших людей", — сказав премʼєр-міністр Японії Кішіда.

Раніше Японія заявила, що співпрацюватиме з Південною Кореєю та США, щоб "рішуче закликати" Північну Корею не продовжувати запуск, який, за їхніми словами, порушить резолюції ООН.

Берегова охорона Японії повідомила, що в повідомленні Пхеньяна визначено три морські зони, які, як вважають, є районами, куди впадуть уламки ракети, що несе супутник.

Що відомо про запуски ракет Північною Кореєю

Востаннє Північна Корея випустила невизначену балістичну ракету в бік Японського моря зранку 13 вересня.

30 серпня КНДР запустила дві балістичні ракети малої дальності 30 серпня. Це сталося після прибуття американського підводного човна з балістичними ракетами до Південної Кореї.

12 липня Пхеньян здійснив випробування твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) Hwasong-18.

14 березня КНДР випустила дві балістичні ракети малої дальності в Японське море біля свого східного узбережжя. Північна Корея також заявила, що будь-яка спроба збити одну з її ракет під час випробування буде розцінена як оголошення війни. 16 березня КНДР запустила ще одну балістичну ракету — вдруге за тиждень.

Загальна кількість ракетних випробувань, проведених КНДР у 2022 році, оцінюється як "безпрецедентна". За даними ЗМІ, Північна Корея минулого року випустила близько 70 балістичних ракет, зокрема близько восьми міжконтинентальних.

На початок