До України з ТОТ повернули ще двох дітей та їх батьків

До України з ТОТ повернули ще двох дітей та їх батьків

До України з ТОТ повернули ще двох дітей та їх батьків
До України з ТОТ повернули ще двох дітей та їх батьків. Фото: Save Ukraine

Команді Save Ukraine вдалося забрати з тимчасово окупованої території України двох малолітніх дітей та їх батьків.

Про це повідомив у Facebook засновник Save Ukraine Микола Кулеба.

Він зазначив, що окупаційна влада примушувала батьків змінювати українські свідоцтва про народження дітей на документи російського зразка, а батька намагалися поставити на військовий облік.

"На щастя, родині вдалося вирватися й приїхати в Україну. Зараз вже родина в безпеці. Усього нашій команді вдалося повернути з Росії та тимчасово окупованих територій 213 українських дітей", — написав Кулеба.

Раніше, 19 листопада, в Україну повернувся Богдан Єрмохін — підліток якого навесні 2022 року депортували з Маріуполя до РФ.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Наприкінці липня уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук повідомляла, що кількість дітей, незаконно вивезених Росією з України, за підрахунками уповноважених органів може складати від 200 до 300 тисяч, проте за офіційними даними РФ вивезла з України 19 564 дитини.

5 квітня 2023 року 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора повідомляли, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня 2023 року МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

На початок