США запровадили санкції проти компаній та суден, що причетні до незаконного перевезення російської нафти

США запровадили санкції проти компаній та суден, що причетні до незаконного перевезення російської нафти

США запровадили санкції проти компаній та суден, що причетні до незаконного перевезення російської нафти
Нафтовий танкер Viktor Bakaev. Фото: Marine Traffic

Сполучені Штати сьогодні першого грудня проти трьох організацій та трьох танкерів, які перевозили російську сиру нафту вище узгодженої коаліцією граничної ціни.

Про це повідомляється в офіційному пресрелізі Міністерства фінансів США.

"Дотримання граничної ціни на російську нафту є пріоритетом для Сполучених Штатів і наших партнерів по коаліції. Націлюючись на ці компанії та їхні кораблі, ми підтримуємо подвійні цілі обмеження ціни, обмежуючи прибутки Росії від нафти, одночасно сприяючи стабільним світовим енергетичним ринкам", — прокоментував введення обмежень заступник міністра фінансів Воллі Адейемо.

Офіс контролю за іноземними активами (OFAC) зокрема запровадив санкції проти компаній:

  • HS Atlantica Limited (зареєстрована в Ліберії),
  • Sterling Shipping Incorporated (зареєстрована в Дубаї, ОАЕ),
  • Streymoy Shipping Limited (зареєстрована в Дубаї, ОАЕ).

Також під обмеження потрапили три судна під прапором Ліберії, що пов'язані з відповідними компаніями:

  • HS Atlantica (5LIP5),
  • NS Champion (A8FD9),
  • Viktor Bakaev (D5BN6)

Що відомо про нафтові санкції

5 грудня 2022 року набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель.

На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.

На початку липня країни "Групи семи" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі. Механізм має запрацювати 5 грудня 2022 року.

6 жовтня ЄС затвердив 8-й пакет антиросійських санкцій, який зокрема закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7. Обмеження мали набути чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів перероблення нафти.

Однак 25 листопада стало відомо, що ЄС призупинив переговори про обмеження цін на російську нафту, оскільки Польща та країни Балтії вважали попередню пропозицію щодо ціни на рівні $65 за барель "занадто щедрою" для Росії.

2 грудня після тривалих переговорів країни ЄС домовилися встановити граничну ціну на російську нафту морського походження на рівні 60 доларів за барель.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.

На початок