Немає кворуму. Депутати Кіровоградської облради не поновили на посаді ексголову

Немає кворуму. Депутати Кіровоградської облради не поновили на посаді ексголову

Немає кворуму. Депутати Кіровоградської облради не поновили на посаді ексголову
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому депутати обласної ради не поновили на посаді звільненого ексголову Сергія Шульгу. На позачерговій сесії з присутніх 22 депутатів зареєструвалися 19. Всього до складу облради входить 64 депутати.

Кворуму для проведення сесії немає, сказав голова облради Юрій Дрозд. Він запросив голів фракцій до свого кабінету, аби вирішити чи вони спробують зібратись вдруге через годину, чи перенесуть сесію на іншу дату.

Об 11:20 Юрій Дрозд сказав, що голови фракцій одноголосно ухвалили рішення перенести сесійне засідання. Воно відбудеться 15 грудня о 10:00 ранку.

Що відомо про звільнення Сергія Шульги

20 листопада колегія суддів окружного адмінсуду Кропивницького ухвалила рішення поновити Сергія Шульгу на посаді та виплатити йому майже 199 тисяч гривень зарплати, яку він не отримав за період звільнення. Сергій Шульга позивався до суду у червні цього року через те, що вважав своє звільнення з посади голови не законним.

Кіровоградська обласна рада має три робочих дні, щоб виконати частину рішення суду про поновлення на посаді звільненого голови Сергія Шульги. Якщо рішення суду не виконають, то за це передбачений штраф та кримінальна відповідальність. Про це Суспільному сказала юристка Євгенія Захарченко.

Сергія Шульгу обрали головою Кіровоградської обласної ради восьмого скликання у грудні 2020 року від партії "Слуга народу".

25 квітня 2023 року його звільнили з посади голови облради на позачерговій 16-й сесії. Цього вимагали 35 депутатів. У проєкті рішення, яке вони представили на сесійному засіданні йдеться: "Не виправдав довіру депутатів облради, не забезпечив проведення процедури призначення керівників комунальних підприємств, що призвело до збільшення кредиторської заборгованості цих підприємств".

Сергій Шульга збирав депутатів на 15-ту сесію. На неї з 64 депутатів зареєструвались 14. Сесія була не повноважна.

Депутат Олександр Горбунов попросив зареєструватись депутатів на позачергову – 16-ту сесію. За звільнення Сергія Шульги проголосували 39 з 64 депутатів. Проти – один, інші не голосували. Новим головою обрали депутата від фракції "Слуга народу" Юрія Дрозда.

На початок