"Третина депутатів мали право скликати зібрання". Кропивницький юрист прокоментував результати 16 сесії обласної ради

"Третина депутатів мали право скликати зібрання". Кропивницький юрист прокоментував результати 16 сесії обласної ради

"Третина депутатів мали право скликати зібрання". Кропивницький юрист прокоментував результати 16 сесії обласної ради
Шістнадцята сесія Кіровоградської обласної ради. Фото: Суспільне Кропивницький

Кропивницький юрист Павло Топчій прокоментував результати 16 сесії Кіровоградської обласної ради – чи було засідання та ухвалені на ньому рішення законними.

Дії депутатів регулює Закон України "Про місцеве самоврядування" та регламент обласної ради, розповів Павло Топчій.

Голова обласної ради Сергій Шульга сказав, 25 квітня мають продовжити 15 сесію, натомість 40 депутатів із 64 провели 16 сесію на якій звільнили Сергія Шульгу від головування.

Третина депутатів мали право скликати сесію. Кропивницький юрист прокоментував результати 16 сесії обласної ради
Бюлетень для голосування за звільнення Сергія Шульги на 16 сесії обласної ради. Фото: Суспільне Кропивницький

Сергій Шульга назвав дії депутатів незаконними, бо вони провели 16 сесію, не закривши 15: "У депутатів була можливість звільнити мене під час 15 сесії, однак вони цього не зробили. Тож я буду вимушений звертатися у суд, аби оскаржити це рішення".

Третина депутатів мали право скликати сесію. Кропивницький юрист прокоментував результати 16 сесії обласної ради
Ексголова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга. Фото: Суспільне Кропивницький

Чи можна скликати сесію поки не закрита попередня – ні регламент, ні Закон відповіді не дає, говорить Павло Топчій: "Такої норми немає".

Право ініціювати сесію у третини депутатів є, каже юрист. "Вони скористались цим правом. Ініціатива не була зреалізована головою. 31 березня (під час 15 сесії - ред.) голова не включив до порядку денного питання про звільнення, не поставив його на голосування. Через це ініціатори звільнення звернулись 7 квітня з проханням скликати окрему сесію на розгляд якої внести лише одне питання – про звільнення голови. Голова не скликав нову сесію, а призначив нове засідання попередньої. 22 квітня пройшло 14 днів після того, як третина депутатів вимагала скликати сесію, тому вони мали право це робити".

Група депутатів, яка провела 16 сесію та звільнила Сергія Шульгу на початку зібрання проголосувала за порядок денний, в якому було одне питання звільнення. Втім, потім обрали нового голову, яким став Юрій Дрозд та ухвалили п’ять рішень. Зокрема, про зміни до бюджету, реорганізацію шкірно-венерологічного і наркологічного диспансерів Олександрії, а також щодо закупівлі в обласний онкоцентр гамма-терапевтичного апарата. Чи легітимні ці рішення?

Читайте також: Гамма-терапевтичний апарат не можуть запустити в роботу, бо не вистачає додаткового обладнання, розповів генеральний директор онкоцентру Костянтин Яриніч. Голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга вважає закуплене обладнання застарілим та неефективним.

Третина депутатів мали право скликати сесію. Кропивницький юрист прокоментував результати 16 сесії обласної ради
Новобраний голова обласної ради Юрій Дрозд. Фото: Суспільне Кропивницький

Регламент дає право на будь-якому етапі сесії повернутись до порядку денного і внести додаткове питання, сказав Павло Топчій. "Головне, щоб ці питання пройшли розгляд у відповідних профільних постійних комісіях. Наскільки я знаю, питання, які ставились на голосування, розглядались на комісіях".

На питання, які перспективи виграти суд у Сергія Шульги, Павло Топчій відповів так: "У кожної людини є право звертатись до правоохоронних органів, якщо він вважає, що його права порушені. Але я думаю, що перспективи виграти суд мінімальні, бо порушення у скликанні сесії не було. Але остаточну оцінку має надати суд".

Що відомо

Чи є 16 сесія облради легітимною і чи дозволяє законодавство збирати нову сесію, не закривши попередню — з таким питанням журналісти Суспільного звернулись до апарату обласної ради. Керівник пресслужби Юрій Лета сказав, що керівниця Альвіна Бондаренко, яка може коментувати регламент проведення засідань, у відпустці. Юристка обласної ради Наталія Ткаченко від коментарів відмовилась. Причину не пояснила. Суспільне готує інформаційний запит.

Читайте також

  • Обстріл РФ аеродрому "Канатове": екскомандиру Червінському обрали запобіжний захід
  • Виявили три сітки на водосховищі. На Кіровоградщині перевіряли дотримання заборони на вилов риби
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок