Порушили регламент: пропозицію звільнити голову Кіровоградської облради мали внести завчасно - юристка

Порушили регламент: пропозицію звільнити голову Кіровоградської облради мали внести завчасно - юристка

Порушили регламент: пропозицію звільнити голову Кіровоградської облради мали внести завчасно - юристка
Фото: Суспільне Кропивницький

За п’ять годин не ухвалили жодного рішення, голові облради Сергію Шульзі висловили недовіру і хотіли звільнитись з посади: так у Кропивницькому відбулась п’ятнадцята сесія Кіровоградської обласної ради. Її проведення блокували, перерву оголошували чотири рази. Адвокатка Ксенія Петренко говорить, проєкт про звільнення голови депутати мали внести завчасно, відповідно до регламенту, щоб усі депутати могли ознайомитись.

Читайте також: Як відбувалась сесія обласної ради 31 березня

За словами Ксенії Петренко, голова облради може звільнятись за власним бажанням або за ініціативи у зв’язку з недовірою до його роботи. Звільнення можуть вимагати третина депутатського корпусу. Вони мають винести на розгляд порядку денного це питання.

"Всі депутати мають право бути обізнаними щодо змісту проєкту. Відповідно до регламенту обласної ради, будь-які питання повинні вноситись заздалегідь для того, щоб депутати могли ознайомитись завчасно, а не перед початком самої сесії. Внесення таких питань саме перед початком, це було порушенням регламенту", — говорить адвокатка.

Юристка обласної ради Наталя Ткаченко говорить: проєкт рішення потрібно зареєструвати в електронній системі документообігу, накласти резолюцію та передати на розгляд постійних комісій для розгляду.

Порушили регламент: пропозицію звільнити голову Кіровоградської облради мали внести завчасно - юристка
Депутат Олександр Горбунов. Фото: Суспільне Кропивницький

Звільнити голову обласної ради Сергія Шульгу вимагали 35 депутатів. У проєкті рішення, яке вони представили на сесійному засіданні йдеться: "Не виправдав довіру депутатів облради, не забезпечив проведення процедури призначення керівників комунальних підприємств, що призвело до збільшення кредиторської заборгованості цих підприємств".

Проєкт рішення про звільнення голови обласної ради зробили спонтанно, каже Олександр Горбунов: "Зібрались орієнтовно 40 депутатів і почали обговорювати, що взагалі відбувається, тому що головою обласної ради ігноруються норми законодавства і регламенту, зневажається депутатська думка і немає можливості виносити проєкти рішення, які пишуть депутати обласної ради. А це його прямий обов’язок – цим займатись, тобто немає консолідації й розуміння".

Олександр Горбунов не вбачає у діях депутатів порушення: якщо депутати внесли проєкт рішення, його повинні поставити на голосування: "Це наше право і ваш обов’язок. Ми вас обрали й зробили старшим серед рівних. Не начальником. Це право більшості. Немає тут ніякої диверсії чи зради. Більшість депутатів вважають, що голова не впорався зі своїми об’єднавчими обов’язками".

Порушили регламент: пропозицію звільнити голову Кіровоградської облради мали внести завчасно - юристка
Олександр Чорноіваненко (праворуч). Фото: Суспільне Кропивницький

Співініціатор відсторонення голови депутат Олександр Чорноіваненко вважає, Сергій Шульга перебрав на себе повноваження усіх 64 депутатів ради: "А саме, як приклад, одноосібно призначив виконувачем обов’язки підприємства "Дніпро-Кіровоград" людину, яка згідно зі статутом не мала права обіймати цю посаду, а згідно зі статутом має бути комерційний директор. Другий приклад: Сергій Павлович проігнорував звернення проєктів рішення чотирьох керівників фракцій в частині розгляду на сесіях обласної ради впродовж 2022-2023 років".

Депутатка від забороненої торік у червні Верховним судом партії «Опозиційна платформа – за життя» Людмила Давиденко пояснила, чому проти включення цього проєкту до порядку денного. "Незаконна сесія. Тому що 29 депутатів не знайомі з відповідним проєктом рішення".

Порушили регламент: пропозицію звільнити голову Кіровоградської облради мали внести завчасно - юристка
Голова облради Сергій Шульга з документом. Фото: Суспільне Кропивницький

Голова обласної ради Сергій Шульга сказав, що готовий до звільнення, але відповідно до законодавства: "Два роки мене намагаються зняти, тому я, звичайно, готовий до будь-якої ситуації. Депутати мене як обрали, так можуть і зняти, але повинен бути наданий час, щоб я мав право прозвітувати, зустрітись з комісіями. Депутати не захотіли піти таким шляхом".

Коли продовжать засідання, Сергій Шульга не сказав.

Під час 15-ї сесії облради мали розглянути 29 питань. Серед них у порядку денному, зокрема, були питання про зміни до обласного бюджету на 2023 рік, роботу комунального підприємства "Дніпро-Кіровоград" та звернення народних депутатів щодо закупівлі обласним онкологічним центром гамма-терапевтичного апарата.

Що відомо

  • П'ятнадцята позачергова сесія Кіровоградської обласної ради не відбулась 6 березня через відсутність кворуму. Мали розглянути два питання: роботи підприємства "Дніпро-Кіровоград" – депутати мали дати оцінку роботі керівника підприємства та звернення народних депутатів щодо закупівлі обласному онкоцентру гамма-терапевтичного апарата. Депутати мали доручити обласному департаменту охорони здоров’я проконтролювати витрату грошей на обладнання.
  • Головою Кіровоградської обласної ради восьмого скликання Сергія Шульгу обрали у грудні 2020 року від партії "Слуга народу". Оголосив результати таємного голосування голова лічильної комісії Віталій Рибальченко. Сергія Шульгу підтримали 40 депутатів, Олександра Чорноіваненка – 24.

Сергій Шульга народився 24 липня 1972 року в місті Кіровоград (нині Кропивницький — ред.). Має дві вищі освіти – педагогічну та юридичну: закінчив Кіровоградський державний педагогічний університет імені Винниченка та Академію праці та соціальних відносин Федерації профспілок України. З 1993 по 2008 роки обіймав посади в Управлінні СБУ в Кіровоградській області. Два роки був заступником начальника управління військової контррозвідки Управління СБУ в Південному регіоні. 2012-2014 роках – заступник, перший заступник, виконував обов'язки начальника, начальник Управління СБУ в Кіровоградській області. З 2015 по 2016 роки – заступник начальника з морської безпеки Іллічівської філії ДП "АМПУ". До обрання головою облради був директором ТОВ "Агентство Безпеки Альфа-Центр", заступником директора ТОВ "Новомиргородський цукор". Майстер спорту з радіопеленгації та спортивного орієнтування.

Читайте також

Гамма-терапевтичний апарат не можуть запустити в роботу, бо не вистачає додаткового обладнання, розповів генеральний директор онкоцентру Костянтин Яриніч. Голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга вважає закуплене обладнання застарілим та неефективним.

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок