Фінляндія на два тижні повністю закриє кордон із РФ

Фінляндія на два тижні повністю закриє кордон із РФ

Фінляндія
Прапор Фінляндії. Фото: Getty Images

Фінляндія повністю закриє кордон з Росією на період з 30 листопада до 13 грудня. Таким чином країна хоче взяти під контроль спроби гібридного впливу Росії.

Про це заявив прем’єр-міністр Петтрі Орпо, передає Yle.

За словами Орпо, закриття кордону є тимчасовим і зумовлене безпековою ситуацією. У такий спосіб Фінляндія хоче взяти під контроль спроби гібридного впливу з боку РФ.

"Це організована діяльність. Росія стала причиною ситуації, що склалася, і вона може покласти їй край", – заявив фінський політик.

Міністерка внутрішніх справ Фінляндії Марі Рантанен повідомила, що державна рада постановила тимчасово закрити усі пункти перетину східного кордону та зосередити приймання заяв про надання притулку у зазначений період в аеропортах і пунктах перетину кордону по воді.

Обґрунтовуючи закриття кордону із РФ урядовці посилаються на рішення конституційного комітету парламенту.

Представник Прикордонної служби Матті Сарасмаа заявив, що ухвалене рішення не стосується залізничного пункту Вайніккала, через який прямують вантажоперевезення.

За словами Сарасмаа, рішення закрити всі КПП ґрунтується на новій розвідувальній інформації, яка не була відома минулого тижня. Як заявив Сарасмаа, терміни закриття може бути скорочено або продовжено залежно від ситуації на кордоні.

Ситуація на кордоні між Фінляндією та Росією

У вересні 2022-го міністр закордонних справ країни Пекка Хаавісто заявив, що Фінляндія не бажає бути "транзитною країною" і починає національні заходи щодо запобігання в'їзду в країну громадянам РФ. Фінляндія також направила лист до Європейської комісії з проханням дати спільні рекомендації всім країнам Шенгенської зони щодо скасування або анулювання віз виданих громадянам Росії. Пізніше Хаавісто повідомив, що з 30 вересня 2022 року Фінляндія закриває кордон для російських туристів із шенгенськими візами.

У квітні на тлі війни в Україні та для уникнення міграційної кризи Фінляндія розпочала будівництво першої ділянки паркану на кордоні з Росією.

А з 16 вересня країна заборонила в'їзд легкових автомобілів, зареєстрованих у Росії. Це зробили після роз'яснення Єврокомісії, аби уникати ухилення від санкцій ЄС.

Прикордонна служба Фінляндії ухвалила рішення з 9 листопада не пропускати російських велосипедистів на територію країни, аби запобігти в'їзду нелегальних мігрантів.

22 листопада прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що Фінляндія закриє всі пропускні пункти на кордоні з Росією, окрім одного, у зв'язку з надмірним потоком шукачів притулку.

На початок