Коаліція з 20 країн працюватиме, щоби посилити українську ППО — Столтенберг

Коаліція з 20 країн працюватиме, щоби посилити українську ППО — Столтенберг

Коаліція з 20 країн працюватиме, щоби посилити українську ППО — Столтенберг
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 28 листопада заявив, що союзники України повинні бути готові до нових боїв і посилюватимуть українську протиповітряну оборону.

Про це він сказав у коментарі на ґанку перед зустріччю з міністрами закордонних справ Альянсу.

"Ми бачимо інтенсивні бої вздовж лінії фронту і хвилю атак безпілотників на українські міста, і ми повинні бути готові до нових боїв, а також до нових повітряних і ракетних атак на українські міста", — говорить Столтенберг про те, чого очікує від країн-партнерів України.

Він нагадав, що кілька тижнів НАТО створило навчальний центр у Румунії для підготовки пілотів ЗСУ для польотів на винищувачах F-16. І сказав про роботу, аби посилити українську ППО під час зими:

"Зараз є 20 країн, які створили коаліцію, щоб забезпечити більшу протиповітряну оборону і координувати зусилля для її забезпечення. Отже, союзники роблять це, і ми очікуємо, що на сьогоднішньому і завтрашньому засіданнях вони підтвердять свою рішучу підтримку України", — каже генсек НАТО.

Посадовець упевнений, що і США продовжуватимуть надавати підтримку Україні, тому що це в інтересах безпеки Сполучених Штатів і відповідає домовленостям усередині НАТО. Ідеться про інтереси безпеки Альянсу, наголосив генеральний секретар.

29 листопада в Брюсселі відбудеться перше засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ, яке відбудеться у штаб-квартирі Альянсу. Для участі в цьому заході до Бельгії вирушив голова МЗС України Дмитро Кулеба.

27 листопада генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що до завершення активних бойових дій в Україні її повноправне членство в Альянсі є неможливим, але союзники по НАТО будуть підтримувати Україну та надавати їй допомогу в реалізації реформ із наближенням до членства у військово-політичному блоці.

Рада Україна-НАТО

Створення Ради Україна-НАТО є одним з трьох елементів пакета, щоб Україна ще більше наблизилася до НАТО і до членства в Альянсі.

Генеральний секретар Єнс Столтенберг під час саміту у Вільнюсі пояснив, чим робота Ради Україна-НАТО буде відрізнятися від попередньої комісії. За його словами, члени Ради зможуть ухвалювати рішення на рівні союзників по Альянсу.

За словами генсека, такі зустрічі можуть відбуватися на різних рівнях.

Перспективи вступу України в Альянс

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників. Глави низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО.

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.

Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".

На початок