У НАТО закликають союзників створити у Європі "військовий Шенген" — Reuters

У НАТО закликають союзників створити у Європі "військовий Шенген" — Reuters

Голова Об’єднаного командування з тилового забезпечення та логістики НАТО Cольфранк
Александер Cольфранк. Голова Об’єднаного командування з тилового забезпечення та логістики НАТО Александер Cольфранк. Фото: Getty Images

Голова Об’єднаного командування з тилового забезпечення та логістики НАТО Александер Cольфранк запропонував створити "військовий Шенген", що передбачає вільне пересування військ Альянсу по територіях країн-членів.

Про це пише Reuters.

"Ми повинні бути на крок попереду. Ми повинні підготувати театр бойових дій задовго до того, як буде застосовано п’яту статтю", — сказав Сольфранк.

За його словами, наразі пересуванню військ НАТО Європою перешкоджає надмірна бюрократія, а це може призвести до зволікань у разі початку збройного конфлікту з Росією.

Сольфранк пояснив, що війська НАТО у Європі розміщуються на великій території, і не всі вони базуються на східному фланзі, а отже Альянс має бути спроможним швидко перекидати їх до потрібного місця.

"У розпал війни в Україні РФ випускала 50 тисяч артилерійських снарядів на день. Ці снаряди мають дійти до гаубиць. Тому ви повинні створити склади – для боєприпасів, пального, запчастин і провізії", — додав він.

На початок