Безпека перш за все: як на АЕС тренуються реагувати на повне знеструмлення півдня України

Безпека перш за все: як на АЕС тренуються реагувати на повне знеструмлення півдня України

Доповнено

На одній з українських атомних електростанцій у листопаді робітники відпрацювали сценарій на випадок її повного знеструмлення. Такі тренування відбуваються двічі на рік.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник зміни турбінного цеху Костянтин Кучеренко.

За словами Костянтина Кучеренка, тренування на випадок повного знеструмлення АЕС відбуваються з кожною зміною двічі на рік протягом двох тижнів. Є осінній та весняний цикли.

"Кожен раз тема змінюється. Ми маємо перейти від нештатних подій до штатної ситуації — з аварійної ситуації до нормальної експлуатації. Під час відпрацювання передаємо інформацію начальнику зміни блоку, яке обладнання працює, яке ні, роботу якого ще можна відновити. Адже він приймає рішення, ми допомагаємо", — розповідає Кучеренко.

Безпека перш за все: як на з АЕС України тренують реагування на повне знеструмлення
Панель на якій тренуються робітники АЕС. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Заняття тривають у спеціальному тренувальному приміщенні.

"Той персонал, який тільки готується працювати на блоковому щиті, також проходить тут повноцінне навчання. Тобто фактично тут з них роблять операторів", — говорить начальник зміни турбінного цеху.

Час на відновлення роботи АЕС різний – в залежності від пошкоджень, каже начальник зміни блоку Юрій Паринов.

"Нам треба перевести реактор в безпечне положення, зупинити турбіну і відновити живлення станції, блока. На це є інструкція, схеми — як, звідки, куди. Персонал навчений, все знає. Відновити живлення можна протягом кількох годин найшвидше. А далі вже з огляду на обставини", — говорить Юрій Паринов.

Зі слів президента державного підприємства "Енергоатом" Петра Котіна, роблять все, аби взимку не було блек-аутів.

Наші об'єкти набагато краще підготовлені саме до таких подій. Фактично зроблений і фізичний захист. Це засоби ППО, протидронного захисту у нас всі зараз наявні. Всі реактори зараз перевантажені. Вони працюють близько 1 року. Тобто вони забезпечені повністю і надійно виконаними ремонтами й запасними частинами. Тобто вони спокійно будуть працювати до кінця осінньо-зимового періоду.

В результаті ремонтної кампанії всі блоки були підключені до енергомереж на 3-15 діб раніше, ніж було заплановано. Завдяки скороченню термінів роботи, виробили понад 1 мільярд кіловат-годин електроенергії.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок