Правління OpenAI веде перемовини з Семом Альтманом про його повернення у компанію

Правління OpenAI веде перемовини з Семом Альтманом про його повернення у компанію

Сем Альтман
Гендиректор Open AI Сем Альтман під час саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС), 16 листопада 2023 р., Сан-Франциско, фото: AP Photo/Eric Risberg

Рада директорів компанії OpenAI веде переговори із Семом Альтманом про його повернення на посаду генерального директора.

Про це пише портал The Verge із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що Альтман неоднозначно налаштований щодо повернення в компанію та хотів би значних змін в управлінні.

18 листопада компанія OpenAI, яка є розробником нейромережі ChatGPT, заявила про відставку генерального директора Сема Альтмана. Місце Альтмана тимчасово зайняв директор з технологій компанії Міра Мураті.

У заяві компанії йшлося, що керівництво "не впевнене у його здатності продовжувати очолювати OpenAI", а сам колишній гендиректор "не завжди був відвертим у спілкуванні з радою директорів, що обмежує його здатність виконувати свої обов'язки".

Новина про звільнення Альтмана викликала шок у технологічній індустрії. Після цього три старші дослідники OpenAI — Якуб Пахоцкі, Олександр Мадрі та Шимон Сідор — повідомили своїм колегам, що подали у відставку. Окрім того, звільнився і співзасновник та топменеджер OpenAI Грег Брокман.

Що відомо про Сема Альтмана

Сем Альтман запустив OpenAI у 2015 році разом із мільярдером Ілоном Маском. Через три роки Маск вийшов із ради директорів. Тимчасовим головою OpenAI став технічний директор Міра Мураті.

OpenAI у 2022 році представила сервіс ChatGPT, який взаємодіє з користувачами у діалоговому режимі. Чат-бот може відповідати на уточнювальні запитання, визнавати свої помилки, заперечувати невірні передумови та відхиляти недоречні запити.

Що відомо про чат-бот ChatGPT та лабораторію OpenAI

ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) — чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений OpenAI — дослідницькою лабораторією, що вивчає штучний інтелект. Серед її співвласників був Ілон Маск. Він заснував компанію у 2015 році і залишив у 2018 році.

Чат-бот може генерувати тексти на задані теми та відповідати на питання зрозумілою мовою. ChatGPT вважають найпрофесійнішим чат-ботом, але він може давати неправдиву та упереджену відповідь.

"Попри те, що ми вживаємо заходів безпеки, система може час від часу генерувати неправильну або оманливу інформацію та створювати образливий або упереджений вміст", — повідомляють в GPT.

ChatGPT представили наприкінці листопада 2022 року, за тиждень бот мав понад 1 млн користувачів. У січні 2023-го ChatGPT досяг 100 млн активних користувачів. Спочатку бот був доступний безплатно, згодом компанія заявила про запуск підписки на ChatGPT у США вартістю $20.

Розробник чат-бота заборонив деяким окремим країнам користуватися своїми сервісами відповідно накладених санкцій, тож в Росії він недоступний.

18 лютого міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що ChatGPT став доступний в Україні. Але програма не працюватиме на тимчасово окупованих Росією територіях України, аби нею не скористались військові РФ.

Наприкінці лютого влада Китаю заборонила місцевим технологічним компаніям пропонувати користувачам доступ до чат-бота ChatGPT у своїх сервісах.

На початок