Компанія OpenAI звільнила гендиректора

Компанія OpenAI звільнила гендиректора

Сем Альтман
Сем Альтман виступає з представниками ЗМІ під час презентації інтеграції пошукової системи Microsoft Bing і браузера Edge з OpenAI у вівторок, 7 лютого 2023 р. Фото: AP Photo/Stephen Brashear

Компанія OpenAI, яка займається розробками в галузі штучного інтелекту, та якій належить чат-бот ChatGPT, оголосила про звільнення генерального директора Сема Альтмана.

Про це йдеться у заяві компанії.

У заяві компанії йдеться, що керівництво "не впевнене у його здатності продовжувати очолювати OpenAI", а сам колишній гендиректор "не завжди був відвертим у спілкуванні з радою директорів, що обмежує його здатність виконувати свої обов'язки".

Сем Альтман запустив OpenAI у 2015 році разом із мільярдером Ілоном Маском. Через три роки Маск вийшов із ради директорів. Тимчасовим головою OpenAI став технічний директор Міра Мураті.

Що відомо про чат-бот ChatGPT та лабораторію OpenAI

ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) — чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений OpenAI — дослідницькою лабораторією, що вивчає штучний інтелект. Серед її співвласників був Ілон Маск. Він заснував компанію у 2015 році і залишив у 2018 році.

Чат-бот може генерувати тексти на задані теми та відповідати на питання зрозумілою мовою. ChatGPT вважають найпрофесійнішим чат-ботом, але він може давати неправдиву та упереджену відповідь.

"Попри те, що ми вживаємо заходів безпеки, система може час від часу генерувати неправильну або оманливу інформацію та створювати образливий або упереджений вміст", — повідомляють в GPT.

ChatGPT представили наприкінці листопада 2022 року, за тиждень бот мав понад 1 млн користувачів. У січні 2023-го ChatGPT досяг 100 млн активних користувачів. Спочатку бот був доступний безплатно, згодом компанія заявила про запуск підписки на ChatGPT у США вартістю $20.

Розробник чат-бота заборонив деяким окремим країнам користуватися своїми сервісами відповідно накладених санкцій, тож в Росії він недоступний.

18 лютого міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що ChatGPT став доступний в Україні. Але програма не працюватиме на тимчасово окупованих Росією територіях України, аби нею не скористались військові РФ.

Наприкінці лютого влада Китаю заборонила місцевим технологічним компаніям пропонувати користувачам доступ до чат-бота ChatGPT у своїх сервісах.

На початок