У Китаї технологічним компаніям заборонили пропонувати доступ до чат-бота ChatGPT

У Китаї технологічним компаніям заборонили пропонувати доступ до чат-бота ChatGPT

ЗМІ
Вулиця Пекіну, Китай
. Столиця Китаю Пекін, ілюстративне фото: AP

Влада Китаю заборонила місцевим технологічним компаніям пропонувати користувачам доступ до чат-бота ChatGPTЧат-бот може генерувати тексти на задані теми та відповідати на питання зрозумілою мовою. ChatGPT вважають найпрофесійнішим чат-ботом, але він може давати неправдиву та упереджену відповідь. у своїх сервісах.

Про це повідомляє Nikkei Asia, посилаючись на власні джерела.

Зокрема, приписи від регуляторів не пропонувати доступ до послуг ChatGPT на своїх платформах ні безпосередньо, ні через третіх осіб вже отримали AlibabaГрупа компаній, що займаються бізнесом в Інтернеті. Alibaba Group знаходиться у приватній власності й базується в Китаї, в місті Ханчжоу. Основними видами діяльності є торгові операції між компаніями за схемою B2B, роздрібна онлайн-торгівля., TencentКитайська приватна інвестиційна холдингова компанія, заснована в 1998 році. Серед численних сервісів Tencent — соціальні мережі, музичні та веб-портали, засоби електронної комерції, пошукові та платіжні системи, мобільні та онлайн-ігри, хмарні бази даних та поштові сервіси. та Ant GroupДочірня компанія китайського конгломерату Alibaba Group. Група володіє найбільшою у світі мобільною (цифровою) платіжною платформою Alipay. Це друга за величиною корпорація фінансових послуг у світі після Visa. .

"Заборона повʼязана з побоюваннями влади щодо відповідей штучного інтелекту, який не цензурується. Для запуску аналогів ChatGPT китайські компанії повинні отримати спецдозвіл від влади", — йдеться у статті.

ChatGPT офіційно не доступний в Китаї, але деякі інтернет-користувачі змогли отримати до нього доступ через сервіси VPNVPN (англ. virtual private network — віртуальна приватна мережа) — узагальнена назва технологій, які дозволяють створювати віртуальні захищені мережі поверх інших мереж із меншим рівнем довіри. VPN-тунель, який створюється між двома вузлами, дозволяє приєднаному пристрою чи користувачу бути повноцінним учасником віддаленої мережі та користуватись її сервісами..

"Сторонні розробники також випустили десятки "міні-програм" у соцмережі WeChatМобільний месенджер для передачі текстових та голосових повідомлень, розроблений китайською компанією Tencent, перший реліз був випущений у січні 2011 року компанії Tencent, які стверджують, що пропонують послуги з ChatGPT", — пише видання.

Джерела розповіли, що під тиском регуляторних органів Tencent призупинила роботу кількох таких сервісів, незалежно від того, чи були вони пов'язані з ChatGPT, чи насправді були копіями.

І додали, що китайське державне ЗМІ China Daily заявило в публікації на Weibo, китайському аналогу Twitter, який жорстко цензурується, що чат-бот "може надати руку допомоги уряду США в поширенні дезінформації та маніпулюванні глобальними наративами у власних геополітичних інтересах". Тому, це очевидно і стало останнім кроком влади Китаю до заборони ChatGPT.

"Ми з самого початку розуміли, що ChatGPT ніколи не потрапить до Китаю через проблеми з цензурою, і Китаю знадобляться власні версії ChatGPT", — сказав виданню один з керівників технологічної компанії.

Інший співробітник китайської технологічної компанії заявив, що навіть без попередження його компанія не користуватися ChatGPT, навіть якби не було такої заборони.

"Ми б ніколи не взяли на себе ініціативу додати ChatGPT на наші платформи, тому що реакція регулятора може бути неконтрольованою", сказав він.

ChatGPT доступний в Україні

18 лютого міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що ChatGPT став доступний в Україні. Але програма не працюватиме на тимчасово окупованих Росією територіях України, аби нею не скористались військові РФ.

Що таке чат-бот ChatGPT

ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) — чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений OpenAI — дослідницька лабораторія, що вивчає штучний інтелект. Серед її співвласників Ілон Маск.

Чат-бот може генерувати тексти на задані теми та відповідати на питання зрозумілою мовою. ChatGPT вважають найпрофесійнішим чат-ботом, але він може давати неправдиву та упереджену відповідь.

"Попри те, що ми вживаємо заходів безпеки, система може час від часу генерувати неправильну або оманливу інформацію та створювати образливий або упереджений вміст", — повідомляють в GPT.

ChatGPT представили наприкінці листопада 2022 року, за тиждень бот мав понад 1 млн користувачів. У січні 2023-го ChatGPT досяг 100 млн активних користувачів. Спочатку бот був доступний безплатно, згодом компанія заявила про запуск підписки на ChatGPT у США вартістю $20.

Розробник чат-бота заборонив деяким окремим країнам користуватися своїми сервісами відповідно накладених санкцій, тож в Росії він недоступний.

Читайте також

Путін: "Російсько-китайські відносини виходять на нові рубежі"

ChatGPT тепер доступний в Україні — Федоров

Китай анонсував свій мирний план до 24 лютого

На початок