Угорщина продовжить блокувати €500 млн військової допомоги ЄС для України — Сіярто

Угорщина продовжить блокувати €500 млн військової допомоги ЄС для України — Сіярто

Оновлено
Угорщина продовжить блокувати €500 млн військової допомоги ЄС для України — Сіярто
Прапор Угорщини. Фото: УНІАН

Угорщина не перестане блокувати військову допомогу Україні у розмірі 500 мільйонів євро у рамках Європейського фонду миру.

Про це заявив міністр закордонних справ Петер Сіярто, передає The Guardian.

За його словами, блокування протримається доти, доки Україна не надасть Угорщині гарантій, що більше не вноситиме OTP Bank або інші угорські компанії до міжнародного списку спонсорів війни.

Сіярто також заявив, що на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС, на нього чинили "тиск", щоб Угорщина підтримала виплату 500 мільйонів євро, але він сказав, що Будапешт не зможе підтримати ініціативу без зазначених гарантій від України.

Кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк також повідомив, що Будапешт продовжує блокувати виділення восьмого траншу на суму 500 мільйонів євро із Європейського фонду миру, з якого компенсують вартість наданої Україні військової допомоги.

За словами журналіста, відповідне питання обговорювали очільники МЗС держав-членів ЄС на зустрічі в Брюсселі 13 листопада.

"Ще одна дискусія про Україну в Брюсселі сьогодні серед 27 міністрів закордонних справ ЄС. І все ще блокування 8-го траншу (на 500 мільйонів) військової допомоги ЄС для України", — зазначив Йозвяк.

23 жовтня Йозвяк інформував, що міністри закордонних справ ЄС не змогли домовитися про виділення 500 мільйонів євро для військової підтримки України через позицію Угорщини.

"Угорський OTP Bank прибрали з чорного списку компаній, які продовжують працювати в Росії, але Будапешт хоче юридичних гарантій, що це рішення постійне", — розповів тоді журналіст.

Навесні 2023 року Нацагентство з питань запобігання корупції включило угорський OTP Bank до списку міжнародних спонсорів війни. 29 вересня НАЗК призупинило статус, а 2 жовтня виключило банк з переліку.

Позиція Угорщини щодо війни РФ проти України

Відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій ЄС проти РФ. Зокрема країна не підтримувала обмеження проти російського нафтового і газового сектору.

У червні 2022 року старший радник прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що ЄС має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня 2022 року на закритій зустрічі із законодавцями Орбан заявив, що ЄС повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада 2022 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції Євросоюзу і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Орбана.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Орбан.

На початок