12 листопада під міськрадою Дніпра відбувся пікет дружин військових, передають кореспонденти Суспільного. За словами учасниці акції Анжеліки Орловської, жінки вимагали встановити терміни служби та демобілізувати тих, хто воює з перших днів повномасштабної війни.
"Дітям потрібен тато" та "Настав час інших" — з такими гаслами вийшли дружини військових.

Анжеліка Орловська каже: її чоловік пішов на фронт 26 лютого 2022 року.
"Їм дуже тяжко дають проходити комісію, хоча за здоров'ям він був поранений тричі, їм не дають. Взагалі з відпустками дуже важко — кажуть, нема ким замінювати", — розказує жінка.

Дружина військового Валентина Барабашева каже: пікет провели одночасно в декількох обласних центрах країни. Додає, таку акцію влаштовують вдруге. Її чоловік воює з першого дня повномасштабного вторгнення Росії. Жінка говорить, що за цей час йому надали відпустку на 10 днів, але для повноцінного відпочинку цього замало.
"Їм також хочеться принаймні 30 днів побути вдома, з родиною, з дітками. Ми дуже просимо звернути на це увагу і дати можливість нашим чоловікам відпочити і з новими силами піти і захищати нашу країну", — зазначила учасниця акції.

Анна Сілікова – бойова медикиня, понад рік була на фронті. На сьомому місяці вагітності пішла у декретну відпустку. Її чоловік продовжує службу на Донецькому напрямку, на війні він з лютого 2022 року.
"Хочу повернути чоловіка в сім’ю, щоб він повернувся живим, а не нагороди його", — говорить Анна.
Вона каже: під час попередньої акції жінки зібрали підписи та надіслали звернення до Верховної ради України. Просять розглянути законопроєкт про можливість звільнення зі служби за 18 місяців після мобілізації.
Що відомо про законопроєкт з визначення термінів мобілізації
- До Верховної Ради поданий законопроєкт №9142 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення строків військової служби за призовом під час мобілізації".
- Зареєстрували його наприкінці березня 2023 року. Він передбачає встановлення конкретних термінів військової служби за призовом під час мобілізації. А саме — право мобілізованим служити не більше 18 місяців з моменту призову. Але за бажання військовий може продовжити служити.
Олеся Приходько
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро