12 листопада у Полтаві вдруге відбулась акція на підтримку ініціативи демобілізації військових після 18 місяців служби. Близько 40 учасників зібрались на мирний пікет біля міської ради. Як і раніше, вимагали прийняти законопроєкт про уточнення строків військової служби та розглянули петицію про можливість демобілізуватися.
Про це розповіла учасниця акції Вікторія Мосієнко.

Біля міської ради у Полтаві – мирний пікет. До акції долучились близько 40 жінок. Це матері, дружини та сестри військовослужбовців, які захищають Україну з початку повномасштабної війни.
"Хочемо, щоб наші військовослужбовці, які вже прослужили 18 місяців, їх демобілізували. Вони стомлені. Є купа інших хлопців, які можуть їх замінити", — каже учасниця пікету Вікторія Мосієнко.
"Я в соціальних мережах побачила, що це всеукраїнський страйк. І в Полтаві також відбудеться. І вирішила зі своєю колегою, в неї також воює чоловік, вийти підтримати дівчат, а перш за все – це наших хлопців", — говорить учасниця пікету Тетяна Кутова.

Петиція про демобілізацію за бажанням військовослужбовців після 1,5 року служби набрала необхідні 25 тисяч голосів. Тепер її має розглянути президент.
"Вимагаємо, щоб нашим хлопцям дали відпочити. Морально, фізично, підлікуватись. Чоловіки хворі, контужені, вони не мають там, де відпочити.Чоловік, з перших днів, він у мене комбайнер. Він не був в армії навіть. І він пішов захищати, бо треба було. Перші дні треба було. І він надіявся, що інші всі скупчаться і потім його замінять. Пане президенте, замініть наших хлопців, будь ласка!", — каже учасниця пікету Лідія Шость.

"Це вже не воїни. Це потенційно двохсоті. Сьогодні Полтава ховає двох. Із них – це головний сержант бригади мого чоловіка. І це хлопці, які з першого дня. Ми втрачаємо найкращих, які могли б ділитися досвідом з іншими, але вони вже не зможуть, бо вони вже на межі" — говорить учасниця пікету Тетяна Кутова.

З місцевою владою учасники пікету зустрічались після першого такої акції на підтримку військових.
"Обіцяли нам допомогти посприяти, щоб Верховна Рада розглянула наше до них звернення, те, яке набрало більше ніж 25 тисяч голосів. На даний час ще вирішується. Будемо виходити стільки, скільки потрібно", — розповідає учасниця пікету Вікторія Мосієнко.
"Будем організовуватись, йти далі, на Київ, з усіма містами. Будемо створювати групи, тому що далі такого терпіти вже не можливо", — каже учасниця пікету Тетяна Кутова.

До пікетувальників на діалог вийшов начальник Полтавської РВА Дмитро Романов. Каже, офіційного погодження проведення акції не було. Запропонував провести зустріч у міській раді, аби відповісти на питання родичів військових.
"Це компетенція Верховної Ради України мінімум. Тому звернення офіційне з вашими підписами зі всіма зібраними ми можемо оформити і скерувати декількома напрямками. Ми допоможемо зробити звернення. Не всі рішення приймаються так, як нам, як вам хочеться. Є об’єктивна реальність. Але свою позицію донести, свої вимоги, бачення ситуації ми можемо допомогти", — говорить начальник Полтавської РВА Дмитро Романов.

Уперше в Полтаві таку акцію провели 27 жовтня. Тоді на пікет вийшли близько 20 учасників. Сьогодні захід організували у ще понад десятка міст України.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: