Фінляндія підтримує передачу Україні заморожених активів Росії

Фінляндія підтримує передачу Україні заморожених активів Росії

Фінляндія підтримує передачу Україні заморожених активів Росії
Прапор Фінляндії. Фото: AP Photo/Markus Schreiber

Міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо заявив, що Гельсінкі підтримує передачу Україні заморожених активів Росії.

Про це політик повідомив у інтерв'ю Укрінформу.

"Ми позитивно ставимося до арешту заморожених російських активів і перепрофілювання доходів від них для підтримки України", — сказав Тавіо.

Міністр наголосив, що спільно з партнерами необхідно знайти правове рішення для перепрофілювання заморожених активів РФ.

Раніше ЄС схвалив плани передачі прибутків від заморожених російських активів Україні. Юридичні пропозиції Єврокомісія планує висунути у грудні.

Що відомо про вилучення російських активів

10 березня 2022 року президент Володимир Зеленський підписав закон про примусове вилучення об’єктів власності РФ та її резидентів. Вилучення здійснюватиметься без компенсації.

16 березня 2022 року Мін'юст США оголосив про створення KleptoCapture — підрозділу з пошуку активів російських посадовців і олігархів, які намагаються їх приховати від санкцій. Через 10 днів генеральний прокурор Сполучених Штатів Меррік Гарленд підтримав ідею передання активів російських олігархів, конфіскованих через агресію РФ, безпосередньо Україні.

Згодом Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт, який передбачає конфіскацію заморожених активів російських підсанкційних юридичних та фізичних осіб. Вилучені кошти пропонується спрямувати для надання додаткової військової та гуманітарної допомоги Україні.

У травні 2022 року американська міністерка фінансів Джанет Єллен заявила, що у Сполучених Штатах не існує законних механізмів конфіскації заморожених активів Центробанку РФ з тим, щоб їх потім можна було використати для відновлення економіки України.

24 червня 2022 року Сенат Канади схвалив законопроєкт, який передбачає можливість конфіскації російських активів.

14 листопада 2022 року Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів ухвалила резолюцію про "Забезпечення засобів правового захисту та репарацій у зв'язку з агресією проти України", підготовлену Україною за співавторством понад півсотні держав.

18 листопада 2022 року ЄС заморозив 68 мільярдів євро російських активів, згідно з внутрішнім документом Єврокомісії. Наразі Європейський союз вивчає можливість направити деякі із заморожених активів банку РФ на відновлення України. Обговорення перебуває в ранній стадії, тому що для таких кроків потрібен перегляд правової основи.

На початок