Фінляндія до кінця року підготує першу частину плану щодо відбудови України — міністр

Фінляндія до кінця року підготує першу частину плану щодо відбудови України — міністр

Фінляндія до кінця року підготує першу частину плану щодо відбудови України — міністр
Військовослужбовці готуються підняти прапор Фінляндії під час церемонії підняття прапора у в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, 4 квітня 2023 р. Фото: Associated Press

План Фінляндії щодо участі у відбудові України складатиметься з двох частин, перша з яких буде підготовлена до кінця року.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів міністр зовнішньої торгівлі і розвитку Фінляндії Вілле Тавіо.

“Україна може розраховувати на нашу підтримку в майбутньому для подолання величезних наслідків російської агресії. Фінляндія готується взяти участь у процесі відбудови та розробляє національний план з відбудови у співпраці з приватним сектором. Перша частина плану буде опублікована до кінця цього року", — повідомив міністр.

За його словами, план буде зосереджений на тому, як фінський приватний сектор може брати участь у відновленні України.

"Невдовзі після цього буде підготовлено другу частину. Вона розглядатиме фінську підтримку для України у ширшому контексті, включаючи співпрацю щодо розвитку (України – ред.)”, — повідомив Тавіо.

Міністр сказав, що фінські компанії мають значний досвід, необхідний для того, щоб зробити свій внесок у відбудову України.

“Ми можемо брати участь, наприклад, в енергоефективному та екологічно чистому будівництві, енергетичному секторі, переході до відновлювальних джерел енергії, управлінні водними ресурсами та відходами, у сферах телекомунікацій, освіти та верховенства права. Я вважаю, що це ті сфери, які дуже добре відповідають поточним потребам в Україні”, — пояснив Тавіо.

Міністр зазначив, що міжнародна виставка і конференція з відбудови України під назвою “ReBuild Ukraine Powered by Energy”, яка відбудеться 14-15 листопада у Варшаві, буде “чудовою нагодою для понад 40 фінських компаній провести переговори з українськими партнерами та дізнатися більше про способи участі у величезних зусиллях (з відбудови України – ред.)”.

Що відомо про допомогу від Фінляндії для України

Фінляндія 11 жовтня надала Україні 19 пакет допомоги на 95 мільйонів євро. Тоді міністр оборони Антті Хаккянен заявив, що нині триває війна, результат якої "вирішить порядок безпеки Європи та Фінляндії в майбутньому".

"Ми продовжуватимемо рішуче підтримувати Україну разом із нашими союзниками. Загальна вартість пакетів військового обладнання, які Фінляндія постачає в Україну, наразі становить 1,4 мільярда євро", — додав посадовець

Уряд Фінляндії 23 жовтня передав Україні 9 спецавтомобілів.

На початок