"Життя не закінчилося", — переселенка з Сєвєродонецька Олена Лось викладає в Житомирі та здобуває новий фах

"Життя не закінчилося", — переселенка з Сєвєродонецька Олена Лось викладає в Житомирі та здобуває новий фах

Доповнено

Переселенка з Сєвєродонецька Олена Лось разом з молодшим сином вже рік проживає в Житомирі. Тут викладає в рідному ліцеї, який переїхав після початку збройної агресії Росії, та навчається в Житомирському держуніверситеті імені Франка.

В розмові з журналісткою Українського радіо Житомир Наталкою Кулініч Олена розповіла, як опинилася в Житомирі і чому пішла здобувати третю професію.

Через постійні обстріли та загрозу окупації Олена Лось разом із сином виїхали з Сєвєродонецька — спочатку на Львівщину, а вже потім до Житомира.

"Багато людей виїхали одразу, у перші дні, — розповіла Олена. — Але ми сподівалися, що все буде добре, не думали, що так все станеться. Ми виїхали вже коли бої йшли перед містом, це було 15 квітня. Три дні чекали, поки поліція зможе нас забрати з будинку і перевезти на місце збору. Там сіли в автобус до Слав'янська. Нас вже не повели на вокзал, бо боялися повторення того, що було у Краматорську. Нас одразу посадили у потяг, і через добу ми вже були на Львівщині".

Пошкоджений під час обстрілу армією РФ будинок Олени Лось в Сєвєродонецьку
Пошкоджений під час обстрілу армією РФ будинок Олени Лось в Сєвєродонецьку. Фото надала Олена Лось

Із собою взяли лише трохи продуктів, дещо із одягу і свою кішку, розповіла жінка. Через певний час поїхали до Житомира, бо саме тут після початку повномасштабної війни відновив навчальний процес "Сєвєродонецький професійний ліцей", де жінка викладає.

"У Житомирі нам дуже допомогли благодійні фонди: "Карітас-Спес" надавали нам гаряче харчування, фонд "Людина у біді" купили нам пральну машину, ліжка, постіль, якою ми зараз користуємось. Інші організації допомагали нам продуктовими наборами, кормом для тварин, адже у нас тепер дві кішки. З дому ми виїжджали із однією, але у Львівській області вона народила кошенят. Ми їх роздали, а одне залишили собі", — розповідає Олена.

"Життя не закінчилося", — переселенка з Сєвєродонецька Олена Лось викладає в Житомирі та здобуває новий фах
Фото надала Олена Лось

Жінка говорила про те, що в Житомирі вони удвох із сином живуть у маленький кімнаті гуртожитку. Каже, трохи незручно, але це краще, ніж в підвалі чи у спортзалі.

Після переїзду до Житомира Олена Лось скористалася програмою навчання за сертифікатом Житомирського обласного центру зайнятості і нині здобуває третю спеціальність у Житомирському держуніверситеті імені Франка.

За її словами, за першою освітою вона — викладач хімії, потім довелось скорегувати життя і отримати інший фах — викладач англійської. Нині опановує математику. Бо їй це подобається і вона мріє знайти хорошу роботу.

Переселенка з Сєвєродонецька Олена Лось в студії Українського радіо Житомир
Переселенка з Сєвєродонецька Олена Лось в студії Українського радіо Житомир. Житомир, 7 листопада 2023 року. Фото: Наталка Кулініч/Суспільне Житомир

"Добре мати свій бізнес, — сказала Олена. — Я хочу відкрити власну онлайн-школу. Планую, що у школі викладатимуть математику, англійську, українську. Можливо, буду запрошувати вчителів, які мають досвід дистанційної роботи".

Про Житомир переселенка із Сєвєродонецька каже, що місто їй подобається, воно красиве та зелене. Подобаються люди, які тут проживають, вони чуйні і завжди допомагають.

"Життя не закінчилося", — переселенка з Сєвєродонецька Олена Лось викладає в Житомирі та здобуває новий фах
Житомир. Фото надала Олена Лось

"Життя не закінчилось, воно продовжується, поки живий, поки дихаєш, поки здоров’я дозволяє. І треба користатися цим, треба розвиватися. Бажаю усім знайти собі якусь цікаву справу, отримати додаткову освіту, яка цікава для вас. І не думати про погане", — сказала Олена Лось.

Переселенка з Сєвєродонецька Олена Лось та радіоведуча Наталка Кулініч
Переселенка з Сєвєродонецька Олена Лось та радіоведуча Наталка Кулініч. Житомир, 7 листопада 2023 року. Фото: Наталка Кулініч/Суспільне Житомир

Станом на 12 листопада 2023 року на Житомирщині було видано 609 ваучерів на навчання, розповіла, координаторка програм профнавчання в обласній службі зайнятості Алла Загацька.

Із них 19 ваучерів отримали внутрішньо переміщені особи, 3 — учасники бойових дій та 16 — особи із інвалідністю. Популярністю користується спеціальність "Психологія", а серед робітничих професій — "Робітник фермерського господарства". Участь в програмі беруть майже усі заклади освіти Житомирщини.

Координаторка програм профнавчання в Житомирській обласній службі зайнятості Алла Загацька
Координаторка програм профнавчання в Житомирській обласній службі зайнятості Алла Загацька. Фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир

"Людина може отримати ваучер у нас, а навчатися у будь-якому ВНЗ України: той, який людина вибере і той, який має відповідні ліцензії і сертифікат про акредитацію", — сказала Алла Загацька.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок