В Житомирі безкоштовно щеплюватимуть та чіпуватимуть домашніх тварин переселенців і військових

В Житомирі безкоштовно щеплюватимуть та чіпуватимуть домашніх тварин переселенців і військових

Впродовж місяця в Житомирі в одній із приватних зооклінік безкоштовно вакцинуватимуть від сказу та чіпуватимуть домашніх тварин, які проживають в родинах переселенців та військовослужбовців.

Про це Суспільному розповіла Наталія Стрельникова, лікарка ветеринарної медицини.

За її словами, Всеукраїнська акція "Лапки в безпеці" відбувається за підтримки міжнародних та українських партнерів. Для вакцинації партнери доставили 100 вакцин Nobivac – комплексної вакцини проти вірусних інфекцій, а також 200 доз вакцин від сказу.

Наталія Стрельникова розповіла, що акція "Лапки в безпеці" відбувається за підтримки міжнародних та українських партнерів. Для пільгових категорій щеплення та чіпування домашніх тварин безкоштовне.

"Під цей перелік підпадають внутрішньо переміщені особи, родини військовослужбовців, родини загиблих воїнів, а також зоозахисники, притулки, зооволонтери", — сказала ветеринарка.

Наталія Стрельникова — держреєстратор у Житомирській області. Дані мікрочіпа вона вводить у Державний реєстр України. За її словами, ка кожну тварину створюється електронний паспорт із зробленими їй щепленнями.

В Житомирі безкоштовно щеплюватимуть та чіпуватимуть домашніх тварин родин ВПО і військових
Наталія Стрельникова лікарка ветеринарної медицини, Житомир, 14 травня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Віта Артемчук, дружина військовослужбовця ЗСУ, привезла до зооклініки кішку, щоб безкоштовно вакцинувати від вірусних інфекцій, сказу та ввести мікрочіп. Жінка розповіла, що про соціальну програму "Лапки в безпеці" дізналась від Наталії Стрельникової, лікарки ветеринарної медицини. До клініки звернулася не вперше — у липні 2023 року Віта разом із чоловіком рятувала вагітну кішку.

"Кішку звуть Буся. Кішка героїчна, її чоловік привіз з кордону. Вона прибула до цієї клініки у тяжкому стані. Вона не могла розродитися там, де служив чоловік. Вона народила одне мертве кошеня і вже у клініці її прооперували, дістали ще два мертвих кошеняти. Вона була на межі", — пригадала Віта Артемчук.

В Житомирі безкоштовно щеплюватимуть та чіпуватимуть домашніх тварин родин ВПО і військових
Віта Артемчук дружина військовослужбовця ЗСУ, Житомир, 14 травня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

"Командир дав відрядження. Це було незаплановане відрядження. Кішка вподовж доби не могла розродитися, у нього у бліндажі. Вони поїхали. Дав машину, аби привезти до клініки. Коли ми побачили наших чоловіків і у такому стані кішку, ми не змогли відмовити, взяли екстрено, прооперували", — розповіла лікарка Наталія Стрельникова історію порятунку кішки Бусі.

Незважаючи на те, що в сім’ї вже є тварини, після операції вирішили залишити Бусю в родині, розповіла Віта Артемчук. Жінка характеризує Бусю як кішку з бойовим характером, але дуже добру. Навіть, якщо у неї характер просить, що потрібно вкусити, вона потім вибачається, сказала Віта Артемчук.

В Житомирі безкоштовно щеплюватимуть та чіпуватимуть домашніх тварин родин ВПО і військових
Наталія Стрельникова, лікарка ветеринарної медицини, робить щеплення кішці, Житомир, 14 травня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Акція "Лапки в безпеці" у Житомирі триватиме до 10 червня. Ця соціальна програма є спільним Всеукраїнським проєктом Міжнародного фонду захисту тварин IFAW та української ініціативи Save Pets of Ukraine від Kromotech. Програму реалізовують за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Держпродспоживслужби та компанії Nobivac.

В Житомирі безкоштовно щеплюватимуть та чіпуватимуть домашніх тварин родин ВПО і військових
Вакцини для тварин, Житомир, 14 травня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок