Перейти до основного змісту
G7 оголосила єдину позицію щодо конфлікту між ХАМАСом та Ізраїлем: пролунав заклик до гуманітарної паузи

G7 оголосила єдину позицію щодо конфлікту між ХАМАСом та Ізраїлем: пролунав заклик до гуманітарної паузи

G7 оголосила єдину позицію щодо конфлікту між ХАМАСом та Ізраїлем: пролунав заклик до гуманітарної паузи
. G7. Фото: AP

Міністри закордонних справ країн-членів G7 закликали призупинити вогонь у Секторі Гази для доставки гуманітарних вантажів, засудили угруповання ХАМАС і підтримали право Ізраїлю на самооборону.

Про це під час пресконференції 8 листопада повідомила очільниця японської дипломатії Йоко Камікава, яка головувала на зустрічі "Групи семи", передає агентство Kyodo.

Як зазначила міністерка закордонних справ Японії, члени G7 підтвердили необхідність "термінових дій для вирішення гуманітарної кризи" в палестинському анклаві, щоб допомогти цивільному населенню.

Камікава підкреслила, що очільники МЗС країн-членів "Групи семи" вчергове засудили напад ХАМАСу на Ізраїль, але й наголосили на важливості дотримання міжнародного права під час конфлікту на Близькому Сході.

Дипломати також підтримали право Ізраїлю на самозахист і вказали, що G7 "інтенсивно працює над тим, аби запобігти подальшій ескалації й поширенню конфлікту", а також використовує санкції й інші заходи, "щоб позбавити ХАМАС можливості збирати і використовувати кошти для вчинення звірств".

"Зважаючи на те, що "Група семи" повинна відігравати відповідальну роль у міжнародній спільноті, важливим результатом є те, що ми змогли передати єдину позицію, погодивши спільну заяву", — додала Камікава.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Речник Армії оборони Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі 2 листопада заявив, що наземні сили повністю оточили місто Газа.

Топ дня
Вибір редакції
На початок