Армія Ізраїлю заявила, що не може гарантувати безпеку журналістів у Газі

Армія Ізраїлю заявила, що не може гарантувати безпеку журналістів у Газі

Палестинці оглядають пошкоджений будинок у Газі
Палестинці оглядають пошкоджений будинок після ізраїльських авіаударів по Газі, 27 жовтня 2023 р., фото: AP

Армія оборони Ізраїлю заявила, що не може гарантувати безпеку журналістів у Газі.

Про це повідомляє агентство Reuters .

"ЦАХАЛ атакує всю військову діяльність ХАМАС по всій Газі", — йдеться в листі ЦАХАЛу після того, як Reuters і AFP попросили не атакувати журналістів.

Ізраїльська армія заявила, що ХАМАС навмисно проводить військові операції "в безпосередній близькості від журналістів і цивільних осіб" і що авіаудари можуть завдати шкоди навколишнім будівлям, а ракети ХАМАС можуть не досягти своїх цілей.

"За цих обставин ми не можемо гарантувати безпеку ваших співробітників і настійно закликаємо вас вжити всіх необхідних заходів для їхньої безпеки", — йдеться у листі ізраїльської армії, повідомляє Reuters.

У звіті йдеться, що лист було отримано цього тижня, але агентство Reuters повідомило про це в той же день, коли речник ЦАХАЛу заявив, що посилює наземну операцію в Газі.

Комітет із захисту журналістів заявляє, що задокументував загибель щонайменше 29 журналістів після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.

Кілька днів тому керівник арабського бюро телекомпанії Al Jazeera Ваель Дадух втратив дружину, сина, доньку та онуку внаслідок обстрілу Сектору Гази. Як стверджується, вони загинули через ізраїльський повітряний наліт.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

На початок