Унаслідок війни ХАМАСу та Ізраїлю загинув 21 журналіст — CPJ

Унаслідок війни ХАМАСу та Ізраїлю загинув 21 журналіст — CPJ

Запалені свічки за жертвами війни Ізраїлю та ХАМАС
Запалені свічки за жертвами війни Ізраїлю та ХАМАС, 19 жовтня 2023 р., фото: AP

Після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня, унаслідок якого Ізраїль оголосив війну палестинському руху і почав завдавати ударів по заблокованому сектору Гази, щонайменше 21 журналіст був вбитий з обох сторін.

Про це повідомив Комітет захисту журналістів (Committee to Protect Journalists).

"CPJ розслідує всі повідомлення про вбитих, поранених, затриманих або зниклих безвісти під час війни журналістів, зокрема тих, хто постраждав, коли військові дії поширилися на сусідній Ліван. Станом на 19 жовтня щонайменше 21 журналіст був серед понад 4000 загиблих з обох сторін з початку війни 7 жовтня", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що журналісти в Газі стикаються з особливо  високими  ризиками, коли вони намагаються висвітлювати конфлікт під час нищівних ізраїльських авіаударів, порушеного зв’язку та значних відключень електроенергії. Станом на 19 жовтня:

  • Підтверджено загибель 21 журналіста: 17 палестинських, 3 ізраїльських і 1 ліванський.
  • Повідомляється про 8 поранених журналістів.
  • Троє журналістів вважаються зниклими безвісти або затриманими.

Комітет захисту журналістів також розслідує численні непідтверджені повідомлення про вбивство, зникнення безвісти, затримання, поранення чи погрози інших журналістів, а також про пошкодження офісів ЗМІ та будинків журналістів.

"CPJ наголошує, що журналісти є цивільними особами, які виконують важливу роботу під час кризи, і не повинні бути мішенню воюючих сторін", — сказав координатор програм CPJ з Близького Сходу та Північної Африки Шеріф Мансур.

Він додав, що журналісти в усьому регіоні йдуть на великі жертви, щоб висвітлити цей жахливий конфлікт. Усі сторони повинні вжити заходів для гарантування їхньої безпеки.

CPJ опублікував список постраждалих журналістів з власних джерел, який регулярно оновлюється.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

На початок