В Ірпені та Макарові перевірять процес відбудови пошкоджених війною будівель — Кравченко

В Ірпені та Макарові перевірять процес відбудови пошкоджених війною будівель — Кравченко

В Ірпені та Макарові перевірять процес відбудови пошкоджених війною будівель — Кравченко
Будинки в Ірпені. Фото: Уніан (ілюстративне)

На Київщині у Макарові та Ірпені відбудуться комісійні перевірки відновлення споруд, які були пошкоджені минулого року внаслідок російського повномасштабного вторгнення. Їх відбудовують за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Про це повідомила пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на голову КОВА Руслана Кравченка.

За його словами, до складу комісії входять представники профільних департаментів адміністрації, правоохоронних органів, технагляду, Держпраці, спостережної ради, ДТЕКу тощо.

Локації на цей тиждень:

  • 25 жовтня, 13:00, смт Макарів. 2 об'єкти: капітальний ремонт багатоповерхівок за адресами: вул. Садова, 1 та вул. Садова, 1а
  • 27 жовтня, 12:30, м. Ірпінь. 4 об'єкти: капітальний ремонт  багатоквартирних будинків на вул. Університетська, 2к, вул. Ярославська, 14, реконструкція дитсадка "Веснянка" на вул. Полтавська, 5, капітальний ремонт багатоповерхівки на вул. Котляревського, 52а.

"Ми вже перевірили, як відбудовують дитсадок у Бишеві та 4 багатоповерхівки в Бучі. Під час кожного такого виїзду детально розбираємо процес, фіксуємо всі проблемні моменти, щоб одразу їх оперативно усувати. Запрошуємо долучатися до перевірок народних депутатів, представників ЗМІ, мешканців будинків та громадськість",— каже Кравченко.

Зазначається, що наразі йдеться про обстеження 56 об'єктів, які відбудовують коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії (ФЛН). Це багатоквартирні будинки, дитсадки, школи, укриття.

Також у КОВА зауважили, що із цього тижня запроваджуються регулярні розширені наради за участі представників Спостережної ради з питань відбудови, робочої групи "Прозорість та підзвітність" і підрядників. Їхня мета — вирішення всіх проблемних питань, які стосуються процесів відновлення Київщини. Наради стосуватимуться як будівель, що відновлюються коштом ФЛН, так і UNITED24.

Що відомо про руйнування і відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об'єктів. Основний "удар" припав саме на житло — 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: більше 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів. У жовтні вдалося відбудувати 13 тисяч будівель і споруд, ще близько 15 тисяч — чекають на відновлення.

У межах Програми "ВідновиДІМ" ремонтують 95 будинків, зокрема 63 проєкти повністю або частково завершені. Найбільше багатоповерхівок відновлюють в Ірпені — 87. Крім того, 3 будинки ремонтують у Бучі, по 2 — у Макарові та Гостомелі, 1 — у Софіївській Борщагівці. Програма фінансується за гроші Євросоюзу.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати усі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

На початок