На Київщині у межах Програми "ВідновиДІМ" ремонтують 95 будинків

На Київщині у межах Програми "ВідновиДІМ" ремонтують 95 будинків

На Київщині у межах Програми "ВідновиДІМ" ремонтують 95 будинків
Відновлення зруйнованих будинків на Київщині. Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

У Київській області у межах Програми "ВідновиДІМ" ремонтують 95 будинків, зокрема 63 проєкти повністю або частково завершені. Найбільше багатоповерхівок відновлюють в Ірпені — 87. Крім того, 3 будинки ремонтують у Бучі, по 2 — у Макарові та Гостомелі, 1 — у Софіївській Борщагівці. Програма фінансується за гроші Євросоюзу.

Про це інформує пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Зазначається, що ОСББ Київщини перші приєдналися до Програми "ВідновиДІМ" після її запуску торік у листопаді.

"Вже близько 5000 сімей стали учасниками цієї ініціативи, яка дає змогу швидко ремонтувати будинки та повертатися додому. Загальна сума грантів, які отримають ОСББ Київської області, сягнула 280,5 млн грн, з них 116 млн грн Фонд вже виплатив. Грант, який ми надаємо, компенсує 100% вартості робіт і матеріалів, але він не може бути більшим за 7,2 млн грн", — йдеться на сайті Міністерства з посиланням на слова директора Фонду енергоефективності Єгора Фаренюка.

Серед учасників Програми — ірпінське ОСББ "Фаворит на Мінеральній", яке вже завершило роботи та отримало грант у розмірі 7,2 млн грн.

"За ці кошти у будинку відновили пошкоджений фасад, замінили зовнішні і внутрішні тамбурні двері, а також віконні блоки й блоки балконних дверей. Це дозволило повернутись додому всім мешканцям будинку, а це понад 400 квартир", — сповіщає пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

У відомстві також поінформували, що Фонд енергоефективності нещодавно перейшов до реалізації основного етапу Програми "ВідновиДІМ".

"Тепер її дія поширюється на всю територію України, крім тимчасово окупованих територій і територій активних бойових дій. Як і раніше, брати участь у ній можуть ОСББ, будинки яких пошкоджені внаслідок бойових дій. Вони можуть отримати грант Фонду енергоефективності, який компенсує 100% вартості робіт і матеріалів, але він не може бути більшим за 7,2 млн грн", — йдеться у повідомленні.

У березні Ірпінь відвідала місія ЄС, щоб перевірити відбудову житлових об’єктів за програмою від Фонду енергоефективності "Віднови ДІМ", кошти на яку виділив Євросоюз

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: понад 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів.

На Київщині до кінця 2023 року кількість відбудованих обʼєктів планується збільшити з 13 до 18 тисяч.

У Київській області за сприяння Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) відремонтували понад 2 200 приватних будинків.

Програма розвитку ООН (ПРООН) надаватиме Київщині технічну підтримку під час відновлення будівель, які постраждали під час повномасштабного вторгнення російських військ на територію регіону. Наразі йдеться про 56 об'єктів, які відбудовуватимуть за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

У Бородянці знайшли підрядників на відбудову чотирьох багатоповерхових будинків.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

Також у Київській області створили робочу групу, щоб виявити корупцію під час відбудови.

На початок