На Київщині ще необхідно відбудувати близько 15 тисяч об'єктів, пошкоджених війною

На Київщині ще необхідно відбудувати близько 15 тисяч об'єктів, пошкоджених війною

На Київщині через російську агресію зруйновані понад 28 тисяч об'єктів. Більшість із них — житлові будинки. На цей час вдалося відбудувати 13 тисяч будівель і споруд, ще близько 15 тисяч – чекають на відновлення.

Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

За його словами, питання відбудови Київщини обговорили на засіданні президії Конгресу місцевих та регіональних влад, в якому взяли участь близько 200 посадовців, представників міжнародних організацій та дипломатів. На заході була присутня і спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер.

Учасники зібрання обговорили найпроблемніші питання відбудови Ірпеня, Мощуна, Андріївки, Шевченкового, Мархалівки, Кухарів.

Начальник Київської ОВА зазначив, що у процесі відновлення Київщини використовують усі можливі ресурси: кошти платформи UNITED24, Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, обласного та місцевих бюджетів, урядових програм.

Долучаються і міжнародні партнери — Міжнародна організація з міграції, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, благодійний фонд GEM, Програма розвитку ООН та інші.

"Упевнений, що ефективна координація дій між всіма органами влади дозволить нам якомога швидше відновити все, що зруйнували росіяни", – зауважив Руслан Кравченко.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: більше 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

Також у Київській області створили робочу групу, щоб виявити корупцію під час відбудови.

На початок