В ЄС стурбовані станом Навального та закликають Росію до розслідування

В ЄС стурбовані станом Навального та закликають Росію до розслідування

Оновлено
В ЄС стурбовані станом Навального та закликають Росію до розслідування
АР

У Євросоюзі висловили занепокоєння з приводу ймовірного отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального, який нині перебуває у реанімації.

Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель вимагає притягнення винних до відповідальності, якщо інформація про отруєння Навального підтвердиться.

"Стурбований чути про ймовірне отруєння Олексія Навального. Якщо це буде підтверджено, винні мають бути притягнуті до відповідальності", — написав Боррель у своєму Twitter й побажав російському політику одужання.

Міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб заявив, що стурбований звісткою про ймовірне отруєння Навального.

"Я глибоко стурбований звістками про те, що російський опозиційний лідер Олексій Навальний був отруєний під час польоту до Москви і зараз перебуває в комі у реанімації. Мої думки з ним та його родиною", — заявив Рааб у своєму Twitter.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу закликав російську владу провести розслідування щодо ймовірного отруєння Навального. 

"Дуже стурбований новинами щодо підозри в отруєнні опозиційного лідера Навального. Обставини повинні бути розслідувані, і якщо підозри виявляться правдою, то відповідальні повинні зіткнутися з наслідками", — написав Рейнсалу у Тwitter.

У Польщі із занепокоєнням стежать за розвитком ситуації навколо Навального. Про це повідомило польське МЗС.

"Ми віримо, що політик незабаром відновиться, і всі обставини будуть детально пояснені", — йдеться у заяві відомства.

Очільник МЗС Литви Лінас Лінкявічюс також висловив свою стурбованість щодо ймовірного отруєння російського опозиціонера.

"Дуже тривожні повідомлення про ймовірне токсичне отруєння лідера російської опозиції Навального. У разі підтвердження винні мають понести відповідальність. Уважно стежу за ситуацією, бажаю йому сил і якнайшвидшого одужання", — написав він у Twitter.

Що відомо

  • Зранку 20 серпня речниця російського опозиційного політика Олексія Навального Кіра Ярмиш заявила, що його шпиталізували до реанімації з ознаками сильного отруєння.
  • Через деякий час Ярмиш повідомила, що Навального під'єднали до апарату штучної вентиляції легенів, він — у комі.
  • За словами лікаря Омської лікарні Анатолія Калініченка, стан Навального є стабільно важким. Медики обіцяють протягом дня визначитися з діагнозом. Він додав, що отруєння розглядається як одна з можливих причин погіршення стану Навального.
На початок