"Black" з великої літери. Словник Dictionary.com оновив терміни для позначення культури й раси

"Black" з великої літери. Словник Dictionary.com оновив терміни для позначення культури й раси

"Black" з великої літери. Словник Dictionary.com оновив терміни для позначення культури й раси CNN

Онлайн-словник Dictionary.com оновив розміщені на сайті статті, уточнивши та додавши терміни, які стосуються раси, ідентичності, сексуальної орієнтації та психічного здоров’я.

Загалом зміни внесли до більш ніж 15 тисяч статей, повідомляє CNN.

"Робота зі словником – це більше, ніж просто додавання нових слів. Це постійні зусилля для забезпечення того, щоб те, як ми визначаємо слова, відображало зміни в мові – і в житті. Серед наших численних нових статей – тисячі глибших виправлень, що охоплюють весь словник і зачіпають нас на найособистіших рівнях: як ми говоримо про себе та свою ідентичність, від раси до сексуальної орієнтації й психічного здоров'я", – повідомив у пресрелізі старший редактор словника Джон Келлі.

Зокрема, відтепер слово Black (чорний) писатиметься з великої літери, оскільки використовується для позначення расової ідентичності. Крім того, автори замінили слово "гомосексуал" на "гей", а також додали такі терміни як "асексуальний" та "гендерінклюзивний".

У переліку статей також з’явилися наступні терміни:

Biromantic (біромантичний) стосується людини, яку романтично приваблюють люди двох конкретних і різних гендерних ідентичностей, як чоловіків, так і жінок.

Brownface (коричневолиций): імітація зовнішнього вигляду, мови, традиційного одягу і представника групи певної меншини особою, яка не є членом цієї групи.

Deadname (мертве ім’я): попереднє ім'я того, хто змінив це ім'я, особливо у випадку імен трансгендерів до переходу.

Dead white male (мертвий білий чоловік): один з групи білих письменників, вчених або інших історичних діячів, чиї твори традиційно переважали у цій області або становили непропорційну частину шкільної програми на Заході.

DGAF (абсолютно не турбуватися): евфемістична абревіатура, яка походить від нецензурного англійського вислову та використовується для позначення байдужого ставлення.

Також на сайті оновили формулювання, пов’язані зі смертю, зокрема, замість "вчинити самогубство" відтепер використовуватиметься "померти через самогубство" та "накласти на себе руки".

Що відомо

  • Письменниця Джоан Роулінг повернула нагороду за права людини на тлі звинувачень у трансфобії.
  • На початку серпня у Польщі поліція затримала майже пів сотні ЛГБТ-активістів.
  • Компанія Amazon заборонила поліції використовувати створене нею програмне забезпечення Rekognition терміном на один рік через можливу расову упередженість.
  • HBO видалив "Віднесених вітром" через протести у США.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше