Джоан Роулінг повернула нагороду за права людини на тлі звинувачень у трансфобії

Джоан Роулінг повернула нагороду за права людини на тлі звинувачень у трансфобії

Джоан Роулінг повернула нагороду за права людини на тлі звинувачень у трансфобії
АР

Авторка "Гаррі Поттера" Джоан Роулінг заявила, що повертає отриману від правозахисної організації Роберта Ф. Кеннеді нагороду "Пульс надії" після того, як її президентка та дочка Кеннеді назвала погляди письменниці трансфобними.

Роулінг отримала нагороду в грудні 2019 року завдяки її роботі з дитячим благодійним фондом Lumos. Письменниця назвала її "однією з найвищих, яку їй коли-небудь надавали". Також вона заявила, що засновник організації Роберт Кеннеді втілює все, чим письменниця захоплюється у людях, повідомляє The Guardian.

Однак нещодавно юристка і президентка організації Керрі Кеннеді виступила із заявою, у якій описала своє занепокоєння з приводу "глибоко тривожних трансфобних твітів і заяв", зроблених Роулінг у червні 2020 року.

Роулінг піддали осуду, зокрема, за жартівливий твіт, у якому письменниця критикувала термін "люди, що менструюють", використаний одним із видань, щоб не образити людей з жіночими статевими ознаками, але іншою гендерною ідентичністю.

Цей та інші коментарі письменниці засудили ЛГБТ-організації, а також деякі актори, які знімалися у серії фільмів про Гаррі Поттера. У відповідь Роулінг написала есе, у якому розкрила особистий досвід домашнього і сексуального насильства та стверджувала, що трансжінки, які не пройшли гормональну терапію або хірургічну операцію, не повинні мати доступу до одностатевих просторів.

У своїй заяві Кеннеді зазначила, що коментарі Роулінг "призвели до приниження життєвого досвіду трансгендерів" і що її "нападки на трансгендерну спільноту несумісні з фундаментальними переконаннями та цінностями організації та являють собою заперечення світогляду мого батька".

У відповідь 27 серпня письменниця заявила, що поверне вручену організацією нагороду.

"Через дуже серйозний конфлікт поглядів між мною й організацією я відчуваю, що у мене немає іншого вибору, окрім як повернути нагороду "Пульсу надії", вручену мені минулого року. Я глибоко засмучена тим, що організація вирішила зайняти цю позицію, але жодні нагороди або відзнаки, незалежно від мого захоплення людиною, на честь якої вони названі, не означають для мене настільки багато, щоб я втратила право слідувати моїй совісті", – написала на своєму сайті Роулінг.

При цьому письменниця підкреслила, що не поділяє трансфобних поглядів й жодним чином не бажає трансгендерам зла, що підтверджують тисячі приватних листів із підтримкою на її адресу як від людей із трансспільноти, так і з-поза її меж.

Роулінг заявила, що попри заяви про те, що конфлікту між радикальним рухом за права трансгендерів та правами жінок немає, тисячі жінок, які зв’язувалися з письменницею, дотримуються іншої думки.

Нагороду "Пульс надії" вручають людям, які виявили "прихильність соціальним змінам". Серед її попередніх лауреатів – Барак Обама, архієпископ Десмонд Туту і Джо Байден.

Що відомо

  • Наприкінці 2019 року Роулінг підтримала активістку і дослідницю Майю Форстейтер – її робочий контракт не продовжили через твіти про те, що трансгендерні жінки не можуть вважатися справжніми жінками.
  • Британський актор Деніел Редкліфф, який грав головну роль у франшизі "Гаррі Поттер", розкритикував авторку серії романів, письменницю Джоан Роулінг за її висловлювання про людей, які змінюють стать.
  • Джоан Роулінг, Салман Рушді та ще 150 знаменитостей виступили проти онлайн-цькування.

Читайте також

Що таке cancel culture та як люди знову опинилися по різні боки барикад

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад