Американський стримінговий відеосервіс HBO Max прибрав з доступу кінострічку 1939 року "Віднесені вітром" на тлі протестів у США, спричинених загибеллю від рук поліції темношкірого американця Джорджа Флойда.
Компанія прибрала фільм, присвячений Громадянській війні у США, через позитивне висвітлення та романтизацію рабовласництва у південних штатах країни, повідомляє Wall Street Journal.
Водночас, як підкреслює видання, фільм можуть повернути, проте з примітками щодо історичного контексту та суперечливості тем, які у ньому порушуються.
Як повідомив представник HBO виданню The Hollywood Reporter, "фільм зображає деякі етичні та расові упередження, які, на жаль, були поширеним явищем в американському суспільстві".
"Віднесені вітром" зняті за однойменним романом Маргарет Мітчелл. Кінострічка здобула 8 премій "Оскар" та вважається однією з найвидатніших і найкасовіших у світовій історії.
Події фільму розгортаються на тлі громадянської війни в США. Головна героїня Скарлетт О'Хара походить з родини білих аристократів та конфедератів, які володіють бавовняними плантаціями.
8 червня лауреат премії "Оскар" за сценарій до фільму "12 років рабства" Джон Рідлі розкритикував "Віднесених вітром" і закликав HBO Max прибрати кінострічку з доступу, оскільки вона "увічнює деякі найболючіші стереотипи щодо людей різних рас".
Що відомо
- У США поховали Джорджа Флойда, через загибель якого у країні понад два тижні не вщухають акції протесту. Попрощатися з Флойдом до церкви прийшли понад 6 тисяч людей.
- Джордж Флойд загинув 25 травня. Під час арешту із застосуванням сили поліцейський душив затриманого коліном. Флойд просив не вбивати його та говорив, що не може дихати.
- Правоохоронців викликав продавець магазину, який підозрював, що темношкірий американець розрахувався з ним підробленою 20-доларовою банкнотою.
- У поліції стверджували, що Флойд чинив спротив при затриманні та перебував у стані сп'яніння, а його смерть стала "результатом нещасного випадку".
- На оприлюднених записах з камер спостереження поруч із магазином помітно, що Флойд поводився спокійно та дозволив поліцейським надягнути на нього кайданки і відвести до поліцейської автівки.
- Колишньому офіцеру поліції Дереку Шовіну, через дії якого під час арешту загинув Флойд, перекваліфікували звинувачення із ненавмисного заподіяння смерті на вбивство другого ступеня. Інших офіцерів звинуватили у пособництві та підбурюванні до вбивства другого ступеня.
- У столиці США Вашингтоні та в інших містах – Нью-Йорку, Атланті, Філадельфії, Чикаго, Лос-Анджелесі, Сан-Франциско, Сіетлі, Бостоні й Маямі – в суботу відбулися мирні акції протесту проти расизму та свавілля поліції.
- Напередодні на вулиці німецьких та французьких міст вийшли кілька тисяч протестувальників проти расизму та поліцейського свавілля.
- У США з 26 травня тривають протести через вбивство темношкірого американця Джорджа Флойда поліцейським Дереком Шовіном. У поліції стверджували, що Флойд чинив спротив при затриманні та перебував у стані сп'яніння, а його смерть стала "результатом нещасного випадку".
- Протести супроводжують заворушеннями, підпалами та протистоянням з поліцією, на що правоохоронці відповіли застосуванням сльозогінного газу та гумових куль. Окрім того, у Вашингтоні запровадили комендантську годину, однак протести набирають обертів. У цих заворушеннях президент США Дональд Трамп звинуватив "радикальних лівих анархістів".
- 3 червня генеральна прокуратура штату Міннесота висунула звинувачення усім чотирьом офіцерам поліції, які 25 травня брали участь у затриманні загиблого темношкірого американця Джорджа Флойда.
- Підозрюваному у вбивстві Флойда призначили заставу в розмірі 1,25 мільйона доларів.
- У США заарештували лідера Ку-клукс-клану, який 7 червня в'їхав на машині у натовп активістів руху Black Lives Matters в окрузі Хенріко штату Вірджинія.