Понад 20 суден пройшли тимчасовим коридором у Чорному морі

Понад 20 суден пройшли тимчасовим коридором у Чорному морі

Понад 20 суден пройшли тимчасовим коридором у Чорному морі
. Фото: з Фейсбуку Мінінфраструктури

Понад 20 торговельних суден вже пройшли тимчасовим коридором у Чорному морі. Ще три наразі курсують на вихід з українських портів.

Про це 4 жовтня у коментарі Суспільному повідомив речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.

"Загалом по цьому коридору зайшло 12 суден, а вийшло — 10. Ще три судна зараз в морі. Вони йдуть на вихід у наших територіальних водах. Тож коли вони вийдуть — буде 12 та 13 суден відповідно".

16 серпня з порту Одеси тимчасовим коридором вирушило перше судно — контейнеровоз JOSEPH SCHULTE під прапором Гонконгу. На його борту було понад 30 тисяч тонн вантажу (2114 контейнерів), зокрема з продовольством.

За вересень з портів Великої Одеси тимчасовим коридором вдалось вивезти приблизно 50 тисяч тонн агропродукції. Також ці судна, окрім зерна, вивозять і іншу продукцію.

Що відомо про "гуманітарний коридор" у Чорному морі

У серпні Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду Росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.

ВМС ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового коридору, яким можуть скористатися всі цивільні судна, зокрема ті, які перебувають у портах Одеси.

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації. Йдеться про судна, які застрягли в українських портах с початку повномасштабної війни.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Згодом президент Володимир Зеленський повідомив, що направив офіційні листи президенту Туреччини Ердогану та генсеку ООН Гутеррешу з пропозицією продовжити роботу "зернової угоди" або її аналога в тристоронньому форматі.

Як заявили у Міноборони РФ ввечері 19 липня, з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів.

20 липня у Міноборони України попередили, що з 00:00 21 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що перебувають на тимчасово окупованій Росією території, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

15 вересня з порту Одеси вийшов балкер PUMA. Він став п'ятим судном, що скористалося тимчасовим коридором. 4 вересня чотири судна, які вийшли з портів Одещини, вже пройшли шлях морського гуманітарного коридору.

1 жовтня з портів Чорноморськ та Південний на Одещині вийшли три балкери, навантажені агропродукцією та залізною рудою.

Тимчасовий коридор почав діяти з 8 серпня й першочергово використовується для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок