У Міноборони РФ розглядатимуть судна, що прямують в українські порти, як військових перевізників

У Міноборони РФ розглядатимуть судна, що прямують в українські порти, як військових перевізників

Важливо
Балкер під турецьким прапором перевозить зерно в рамках зернової ініціативи у Чорному морі
. Балкер під турецьким прапором TQ Samsun перевозить зерно в рамках зернової ініціативи у Чорному морі, на північ від протоки Босфор, біля Стамбула, Туреччина, 17 липня 2023 року. Фото: REUTERS/Yoruk Isik

З 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів. Про це заявили у Міноборони Росії ввечері 19 липня.

"У зв'язку з припиненням функціонування "чорноморської ініціативи" і згортанням морського гуманітарного коридору, з 00.00 за московським часом 20 липня 2023 року всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення", — йдеться у заяві Міноборони РФ.

Відповідно, країни прапора таких суден вважатимуться "залученими в український конфлікт на боці київського режиму", додали у військовому відомстві.

"Крім того, низку морських районів у північно-західній та південно-східній частинах міжнародних вод Чорного моря оголошено тимчасово небезпечними для судноплавства. Відповідні інформаційні попередження про відкликання гарантій безпеки мореплавцям видано в установленому порядку", — зазначається у заяві.

Заява Міноборони РФ про судна, що прямують в українські порти, які розглядатимуть як військових перевізників
Фото: тг-канал Міноброни РФ

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Чорноморська ініціатива увійшла в історію як важливий дипломатичний успіх і пообіцяв обговорити продовження угоди з президентом РФ.

Президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн назвала цинічним кроком вихід Росії з "зернової угоди".

Президент Володимир Зеленський наголосив, що своїми діями РФ зриває домовленості з Туреччиною та ООН. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю CBS заявив, що вихід Росії із зернової угоди призведе до зростання світових цін на агропродукцію та загрожуватиме голодом населенню багатьох країн світу.

На початок