За вересень з портів Одещини вдалось вивезти 50 тисяч тонн агропродукції

За вересень з портів Одещини вдалось вивезти 50 тисяч тонн агропродукції

За вересень з портів Одещини вдалось вивезти 50 тисяч тонн агропродукції
Фото: Олександр Кубраков/Facebook

За вересень з портів Великої Одеси тимчасовим коридором вдалось вивезти приблизно 50 тисяч тонн агропродукції.

Про це 3 жовтня в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

"Ці судна вивозять як аграрну продукцію, так і іншу, то це не виключно для експорту агропродукції. Якщо подивимось на вересень, то вдалося таким шляхом вивезти приблизно 50 тисяч тонн. Цей шлях тільки зараз розвивається, сподіваємось, він і надалі буде розвиватись, і можна буде вийти на багато кращий показник уже в наступні тижні", — зазначив Тарас Висоцький.

За його словами, Україна й надалі не розглядає варіанти співпраці з РФ щодо експорту продукції, натомість продовжує працювати над цим питанням з президентом Туреччини, ООН та іншими західними партнерами.

"Для постачання зерна працює Дунайський регіон, який працює попри постійні обстріли інфраструктури, також відбувається експорт залізницею, через сухопутні маршрути. Ну, і меншою мірою автомобільним вантажним транспортом", — розповів заступник міністра.

Що відомо про "гуманітарний коридор" у Чорному морі

У серпні Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду Росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.

ВМС ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового коридору, яким можуть скористатися всі цивільні судна, зокрема ті, які перебувають у портах Одеси.

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації. Йдеться про судна, які застрягли в українських портах с початку повномасштабної війни.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Згодом президент Володимир Зеленський повідомив, що направив офіційні листи президенту Туреччини Ердогану та генсеку ООН Гутеррешу з пропозицією продовжити роботу "зернової угоди" або її аналога в тристоронньому форматі.

Як заявили у Міноборони РФ ввечері 19 липня, з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів.

20 липня у Міноборони України попередили, що з 00:00 21 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що перебувають на тимчасово окупованій Росією території, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

15 вересня з порту Одеси вийшов балкер PUMA. Він став п'ятим судном, що скористалося тимчасовим коридором. 4 вересня чотири судна, які вийшли з портів Одещини, вже пройшли шлях морського гуманітарного коридору.

1 жовтня з портів Чорноморськ та Південний на Одещині вийшли три балкери, навантажені агропродукцією та залізною рудою.

Тимчасовий коридор почав діяти з 8 серпня й першочергово використовується для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок