295 депутатів Верховної Ради України проголосували за підняття мінімальної заробітної плати. Із 1 вересня вона становитиме 5000 гривень. Таким чином виплата зросла на 5,86%.
Якщо людина офіційно працевлаштована, вона має право отримувати не менше як 5 тисяч гривень зарплатні. Якщо працівник отримуватиме менше, він може звернутися з відповідною скаргою.
“Також підвищилися розміри єдиної тарифікаційної сітки для працівника першого розряду. Така сума складає 2225 гривень. Також проводиться робота щодо внесення змін до штатних розкладів, тому що це стосується кожного працівника. Тобто є люди, які працюють за єдиною тарифікаційною сіткою, де заробітна плата нараховується, а є, які працюють за мінімальну заробітну плату", — каже директорка департаменту соціального захисту населення Оксана Єльчієва.
Детальніше про це в репортажі кореспондентів Суспільного
Авторка — Світлана Кльосова, оператори — Юрій Руденко, Ігор Чорний
В Україні отримують мінімальну заробітну плату близько шести з половиною відсотків людей. За словами економіста Андрія Зінченка, підняття мінімалки може призвести до збільшення податку для роботодавців, підняття вартості продуктів та подорожчання тарифу на комунальні послуги.
Нагадаємо, 25 серпня під час засідання Верховної Ради депутати проголосували за підняття мінімальної заробітної плати з 4 723 гривень до 5 тисяч. Зі "Слуги народу" рішення підтримав 231 нардеп, з ОПЗЖ — 26, з "Довіри" — 11. Фракції "Європейська Солідарність", "Батьківщина" та "Голос" не голосували проти або утримувалися.
Читайте також
- З 1 вересня в Україні підвищують мінімальну зарплату
- Підвищення "мінімалки": які переваги та ризики для української економіки
- Життя на "мінімалку": історія двірниці, медсестри й шкільного вчителя