У Бучі зводять нові секції зруйнованого росіянами будинку

У Бучі зводять нові секції зруйнованого росіянами будинку

У Бучі зводять нові секції зруйнованого росіянами будинку
У Бучі готуються до зведення 2 нових секцій будинку. Фото: Анатолій Федорук/Telegram

У Бучі на Київщині розпочалося зведення двох секцій житлового будинку по вулиці Бориса Гмирі, 11/6. Будівля була частиною житлового комплексу "Нова Буча". Вона постраждала під час повномасштабного вторгнення російських військ на територію регіону.

Про це у Telegram повідомляє міський голова Анатолій Федорук.

Зазначається, що частина комплексу найбільше постраждала від російських обстрілів в цьому мікрорайоні. Демонтувати зруйновану будівлю вдалося минулого року, наразі розпочалося зведення нових секцій.

"Зараз тут розчищають майданчик, а потім — розпочнуть заливку фундаменту. Будуватимуть такі ж дві секції, як було раніше. А це — 25 квартир",— йдеться у повідомленні.

Федорук поінформував, що вартість виконання робіт складає 80,3 мільйонів гривень. Кошти передала Служба відновлення у Київській області.

Що відомо про руйнування і відбудову Бучі

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня 2022 року. Понад 2,5 тисяч споруд пошкодили російські окупанти у Бучі. Загалом збитки міста складають понад 5 мільярдів гривень. У вересні минулого року мер Анатолій Федорук повідомляв, що у місті знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Вони не підлягають відновленню.

2 січня 2023 року мер Бучі поінформував, що в громаді близько 523 приватних будинків мають руйнування різного ступеня. З них 70 осель повністю знищені через російське вторгнення.

У Бучі реалізовується проєкт "Вулиця Вокзальна" щодо відбудови приватних будинків, які були зруйновані під час повномасштабного російського вторгнення. У КОВА показали, як відбудовують вулицю в Бучі, фото якої публікували світові медіа.

У Бучі на вулиці Вокзальній планується звести 12 нових та відремонтувати ще 80 пошкоджених будівель, повністю замінити комунікації та дорожнє покриття

За рік Буча залучила на відбудову від українських та міжнародних партнерів 600 мільйонів гривень.

У березні 2023 року мер Бучі поінформував, що за програмою "ВідновиДІМ" у місті можна буде відновити 147 будинків. Учасниками програми можуть стали лише ОСББ.

У Бучі ремонтують житловий багатоквартирний будинок по вулиці Нове Шосе, в який минулого року влучив російський артснаряд. Відбудова стартувала зі зміцнення фундаменту і стін, щоб уникнути можливих подальших руйнувань, адже вибух пошкодив опорну частину будівлі.

На початок