НАЗК виключило угорський OTP Bank зі списку міжнародних спонсорів війни

НАЗК виключило угорський OTP Bank зі списку міжнародних спонсорів війни

НАЗК виключило угорський OTP Bank зі списку міжнародних спонсорів війни
НАЗК. Фото: УНІАН

Національне агентство з питань запобігання корупції 2 жовтня виключило угорський OTP Bank зі списку міжнародних спонсорів війни.

Про це повідомили на сторінці НАЗК у соцмережі X.

Зазначається, що "під час дискусій, які тривали останні кілька днів за участю Європейської служби зовнішніх справ, банк взяв на себе низку зобов'язань щодо своїх подальших планів на російському ринку".

"Національне агентство з питань запобігання корупції, виконуючи свою частину домовленостей, виключило банк зі списку міжнародних спонсорів війни. НАЗК очікує, що банк дотримуватиметься досягнутої домовленості без зволікань", — додали у відомстві.

Навесні 2023 року Нацагентство включило до переліку міжнародних спонсорів війни угорський OTP Bank. 29 вересня НАЗК призупинило статус банка у переліку міжнародних спонсорів війни.

Позиція Угорщини щодо війни РФ проти України

Відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій ЄС проти РФ. Зокрема країна не підтримувала обмеження проти російського нафтового і газового сектору.

У червні 2022 року старший радник прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що ЄС має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня 2022 року на закритій зустрічі із законодавцями Орбан заявив, що ЄС повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада 2022 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції Євросоюзу і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Орбана.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Орбан.

На початок