У Кулеби закликали Брюссель спитати пояснень в Угорщини про те, чому Сійярто працює проти інтересів ЄС в Азії

У Кулеби закликали Брюссель спитати пояснень в Угорщини про те, чому Сійярто працює проти інтересів ЄС в Азії

У Кулеби закликали Брюссель спитати пояснень в Угорщини про те, чому Сійярто працює проти інтересів ЄС в Азії
Речник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко. Фото: Олег Ніколенко/Facebook

Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко заявив, що в Брюсселі мають запросити пояснення у Будапешта стосовно того, чому глава угорського МЗС Петер Сійярто поширює дезінформацію проти Євросоюзу в інтересах Росії та працює проти цілей ЄС у Азії.

Про це дипломат написав на своїй сторінці в Facebook.

"Виявляється, що весь світ страждає від наслідків війни не тому, що Росія напала на Україну, а тому, що Європа глобалізувала конфлікт. Так вважає Сійярто, який днями відвідав Гонконг", — зазначив Ніколенко.

За словами речника, у Міністерстві закордонних справ вважають, що Брюссель має вимагати пояснень від Угорщини через заяву Сійярто.

"В Брюсселі повинні запросити пояснення у Будапешта про те, чому угорський міністр поширює дезінформацію проти Євросоюзу в інтересах Росії. Адже мова тут вже йде не лише про Україну, але і про намагання Угорщини похитнути європейські позиції в Азії", — додав дипломат.

Що відомо про заяву Сійярто

Сійярто під час свого візиту в Гонконг стверджував, що "Угорщина, певно, єдина в Європі налаштована на негайний мир і початок переговорів".

"У світі налаштовані на мир люди у більшості, навіть якщо європейці, трансатлантична спільнота, політики та медіа хочуть створити зовсім інший їх образ", — говорив він.

Позиція Угорщини щодо війни РФ проти України

Відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій ЄС проти РФ. Зокрема країна не підтримувала обмеження проти російського нафтового і газового сектору.

У червні 2022 року старший радник прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що ЄС має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня 2022 року на закритій зустрічі із законодавцями Орбан заявив, що ЄС повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада 2022 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції Євросоюзу і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Орбана.

Очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Орбан.

На початок