Чехія надає військову допомогу Україні і може долучитися до відбудови — Ліпавський

Чехія надає військову допомогу Україні і може долучитися до відбудови — Ліпавський

Чехія надає військову допомогу Україні і може долучитися до відбудови — Ліпавський
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський. Фото: Tomas Tkacik/SOPA Images/LightRocket via Getty Images.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що чеські компанії дуже успішно надають послуги та важку техніку для української армії, і сподівається, що також зможуть долучитися до реконструкції.

Про це він сказав у коментарі Суспільному перед неформальною зустріччю глав МЗС країн Євросоюзу, яка вперше в історії відбувається у Києві.

Міністр зазначив, що сьогодні глави МЗС зібралися, щоб продемонструвати єдність і підтримку України.

"Чехія дійсно робить досить багато, щоб допомогти Україні. Перш за все, що стосується військової допомоги, ми відправляємо боєприпаси, важку техніку. Ми допомагаємо Україні гуманітарною допомогою. Ми приєдналися до плану Зеленського з 10 пунктів (до формули миру, — ред.). Щодо зусиль з досягнення миру: ми співголовуємо у групі з ядерної безпеки, яка була номером один. А також Чехія прийняла півмільйона біженців від війни, яким ми надаємо притулок і житло", — сказав Ліпавський.

За його словами, чеські компанії дуже успішно надають послуги та важку техніку для української армії.

І ми дуже пишаємося цим, оскільки це допомагає Україні воювати. Сподіваюся, що чеські компанії також зможуть долучитися до реконструкції. Це теж галузь нашої діяльності. Кілька днів тому відбулася дуже успішна конференція з оборони. Я радий, що чеські компанії були присутні і показали, що вони можуть зробити для України", — сказав чеський міністр.

Що відомо про Форум оборонних індустрій

Президент Володимир Зеленський 23 серпня заявив, що Україна готується провести Форум оборонних індустрій, аби продемонструвати свої виробничі потужності та залучити оборонні підприємства партнерів до співпраці.

16 вересня глава держави розповів про форум: "Наше завдання абсолютно очевидне — дати всі можливості Україні виробляти зброю й снаряди, дати сучасні технології, щоб мати надійний захист від будь-яких форм агресії. Та, окрім цього, звичайно, поширити наш досвід захисту, досвід української оборони серед союзників і партнерів".

29 вересня на Форумі президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій, до якого можуть приєднатися виробники зброї та військової техніки з усього світу.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що західні виробники зброї завдяки Україні отримують унікальні переваги на ринку для вдосконалення своїх зразків і для створення нової потужнішої зброї.

Генеральний директор Nexter Group віцепрезидент французької асоціації оборонної промисловості Ніколя Шамуссі на Форумі зазначив, що Франція утричі збільшила виробництво самохідних артилерійських установок Caesar і Україна може отримати більше цих гаубиць.

На початок