Зеленський анонсував проведення в Україні Форуму оборонних індустрій

Зеленський анонсував проведення в Україні Форуму оборонних індустрій

Зеленський Орпо
. Президент Володимир Зеленський та премʼєр-міністр Фінляндії Петтері Орпо. Фото: Суспільне

Україна готується провести цієї осені Форум оборонних індустрій, щоб продемонструвати свої виробничі потужності і залучити оборонні підприємства країн-партнерів до співпраці.

Про це сказав президент Володимир Зеленський на спільній з премʼєр-міністром Фінляндії Петтері Орпо пресконференції в Києві

"На осінь Україна готує перший форум оборонних індустрій, тут у нас в Україні, щоб наші партнери, наше суспільство побачили наші потужності, як ми їх розвиваємо. А також, щоб ми могли залучити додатковий потенціал партнерів. Разом ми дамо більше безпеки світу, впевнений що участь Фінляндії у форумі буде продуктивною. Ми зацікавлені в налагодженні прямої співпраці між нашими профільними підприємствами", — сказав Зеленський.

Прем'єр Фінляндії підтвердив, що обговорював з Зеленським питання співпраці оборонних підприємств.

"Ми обговорювали, що Фінляндія має високотехнологічні компанії, про те що вони можуть зайнятися питанням співпраці для того, щоб робити щось разом. Нам є чим займатися, маємо досвід", — сказав Орпо.

Зеленський зазначив, що Україна дуже зацікавлена у фінських бронетранспортерахФінська компанія Patria випускає багатоцільові колісні бойові броньовані машини.Відмінною особливістю Patria AMV є модульна конструкція, завдяки чому бронемашина випускається в різних версіях в залежності від призначення. Шасі машини можуть мати колісну формулу 8х8 або 6х6..

"Ми хотіли б їх виробляти разом в Україні. Ми обговорювали це зі шведським прем'єр-міністром, ми уклали меморандум про виробництво CV90, але нам потрібно більше. Саме тому ми хочемо організувати виробничий форум", — сказав він.

На початок