Український дім у Києві підсвітили на підтримку протестів у Білорусі

Український дім у Києві підсвітили на підтримку протестів у Білорусі

Ексклюзивно
Український дім у Києві підсвітили на підтримку протестів у Білорусі
Суспільне/Дарина Коломієць

Український дім на Європейській площі у Києві підсвітили кольорами неофіційногоБіло-червого-білий прапор використовують учасники протестів у Білорусі. Він був символом Білоруського національного руху з кінця XIX та початку ХХ століть. прапора Білорусі.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, поблизу будівлі зібрались близько 50 людей. Вони прийшли підтримати учасників акцій протесту у Білорусі, які тривають у країні від 9 серпня. Учасники акції принесли до Українського дому прапори біло-червоно-білого кольору.

"Я - білорус. Давно живу в Києві, з 2014 року. Я не міг не прийти, треба підтримати Білорусь. Будь-яка акція зараз важлива, тому що вони надихають нас на боротьбу і далі змагатися", - розповів учасник акції Олег Овчинников.

Український дім у Києві підсвітили кольорами прапора Білорусі
Український дім у Києві підсвітили кольорами прапора Білорусі. Суспільне/Дарина Коломієць

"Я прийшла тому, що вважаю, що кожна людина, яка цінує свою свободу, як особисту так і колективну, має підтримати тих, хто за неї бореться. У такі непрості для білорусів часи, треба знати, що у них є підтримка, і що вони не одні у своїй складній боротьбі за краще майбутнє", - сказала ще одна учасниця акції Єлизавета.

Організатором акції є волонтерська ініціатива "Білорусь Watch".

Що відомо

  • У Білорусі тривають масові акції протесту у зв'язку з результатами виборів, за якими у чинного президента Олександра Лукашенка 80,1% голосів, а у його опонентки Світлани Тихановської — 10,1%.
  • Верховний суд Білорусі відмовився порушити справу щодо результатів виборів за скаргами трьох екскандидатів в президенти країни.
  • Наразі офіційно підтверджені смерті трьох білоруських протестувальників. Лукашенко нагородив понад три сотні силовиків і привів війська на заході країни у повну бойову готовність.
  • Європейський Союз не визнав результати виборів президента Білорусі та пообіцяв накласти санкції на відповідальних за фальсифікації та насильство.
На початок