МОЗ Білорусі підтвердило смерть ще одного протестувальника

МОЗ Білорусі підтвердило смерть ще одного протестувальника

Офiцiйно
МОЗ Білорусі підтвердило смерть ще одного протестувальника
Радіо Свобода

Міністерство охорони здоров'я Білорусі 19 серпня офіційно підтвердило смерть 43-річного Геннадія Шутова. До цього білоруська влада визнала, що під час протестів загинули Олександр Тарайковський з Мінська, Олександр Віхор з Гомеля та ще один неназваний поки чоловік.

У відомстві повідомили, що 13 серпня Шутова перевели у критичному стані з Брестської обласної лікарні швидкої допомоги до лікарні Міністерства оборони. Увечері 18 серпня, за даними МОЗ, його стан суттєво погіршився, і, попри зусилля лікарів, хворого врятувати не вдалося.

Раніше місцеве видання TUT.by повідомляло, що Геннадій Шутов отримав вогнепальне поранення в голову 11 серпня під час протестів в районі Московської адміністрації Бреста, які тривають в Білорусі з 9 серпня через результати президентських виборів.

Як повідомляло білоруське бюро "Радіо Свобода", МВС Білорусі підтвердило, що в ніч з 11 на 12 серпня співробітники міліції стріляли на ураження в учасників акції протесту й одна людина була поранена. За даними видання, таке рішення силовики ухвалили через те, що "на їх співробітників напала група агресивно налаштованих громадян з арматурою в руках, і попереджувальні постріли вгору їх не зупинили".

Раніше влада визнала три смерті під час протестів: 34-річного Олександра Тарайковського з Мінська та 25-річного Олександра Віхора з Гомеля. 18 серпня МВС повідомило про смерть ще одного учасника протестів у Мінську, який, за офіційною версією, загинув унаслідок ДТП. Його імені офіційно не називають.

Що відомо

  • У Білорусі з 9 серпня тривають протести. Люди не згодні з оголошенням Олександра Лукашенка переможцем президентських виборів. За даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його опонентку Світлану Тихановську — 10,1%.
  • 10 серпня влада Білорусі підтвердила загибель у Мінську протестувальника Олександра Тарайковського. Згідно з офіційною інформацією, він загинув, коли намагався кинути в силовиків вибухівку. Цивільна дружина Тарайковського каже, що чоловік вийшов з дому в одних шортах і не мав із собою вибухівки.
  • Пізніше ЗМІ опублікували нове відео, на якому Тарайковський із піднятими руками йде в бік силовиків, після чого лунає постріл. На фотографії Associated Press чоловіка помітно вже після того, як він отримав смертельне поранення. Його футболка у крові.
  • 16 серпня у Білорусі попрощалися з другим загиблим під час протестів. 25-річний Олександр Віхор помер у лікарні 11 серпня після затримання силовиками.
  • 18 серпня у Білорусі знайшли тіло члена виборчої комісії Костянтина Шишмакова, який зник після того, як відмовився підписати протокол про перемогу на дільниці Олександра Лукашенка. Силовики наполягають, що чоловік помер через природні причини.

На початок