Лукашенко нагородив понад три сотні силовиків медалями за "бездоганну службу"

Лукашенко нагородив понад три сотні силовиків медалями за "бездоганну службу"

Лукашенко нагородив понад три сотні силовиків медалями за "бездоганну службу"
Associated Press

Президент Білорусі Олександр Лукашенко своїм указом нагородив понад три сотні співробітників Міністерства внутрішніх справ медалями за "зразкове виконання службових обов'язків".

Указ 18 серпня був опублікований на сайті Національного центру правової інформації Білорусі.

На 25 сторінках документу перераховані прізвища правоохоронців, від керівників відомств до водіїв автозаків, яких відзначили медалями "За бездоганну службу" першого, другого й третього ступеня. Загалом нагороду отримали понад 300 співробітникам МВС Білорусі. Серед нагороджених є і заступник командувача Внутрішніми військами МВС Хазалбек Атабеков.

У Білорусі вже дев'ять днів протестують через оголошення результатів президентських виборів. У ході протестів силовики застосовували сльозогінний газ, світлошумові гранати, а також застосовували силу проти демонстрантів. Лише за перші три дні протестів було затримано понад шість тисяч учасників акцій. Міністри закордонних справ ЄС не визнали результати виборів президента Білорусі й погодились підготувати санкції проти посадових осіб країни, які винні у фальсифікаціях і насильстві проти учасників протесту.

Що відомо

  • 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За остаточними результатами, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (26 років на посаді) проголосували 80,1% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тихановську — 10,1%.
  • 10 серпня влада Білорусі підтвердила загибель одного чоловіка під час протестів у Мінську. Згідно з офіційною інформацією, Олександр Тарайковський загинув, коли намагався кинути в силовиків вибухівку.
  • Пізніше стало відомо ще про одного загиблого під час протестів. Це 25-річний Олександр із Гомеля. 16 серпня його поховали.
  • 17 серпня співробітники заводів і компаній вийшли на протест через результати виборів президента. До них на гелікоптері прилітав Олександр Лукашенко, де під крики "ганьба!" повідомив, що нових виборів не буде.
На початок