Перетворюватиме фільтрат на воду: на хмельницькому сміттєзвалищі збудують очищувальну станцію

Перетворюватиме фільтрат на воду: на хмельницькому сміттєзвалищі збудують очищувальну станцію

Перетворюватиме фільтрат на воду: на хмельницькому сміттєзвалищі збудують очищувальну станцію
Хмельницьке сміттєзвалище. Фото ілюстративне: Суспільне Хмельницький

На хмельницькому полігоні твердих побутових відходів збудують станцію, яка перетворюватиме фільтрат на воду. Про це Суспільному Хмельницький розповів заступник міського голови Микола Ваврищук.

Як розповів Микола Ваврищук, тендерна процедура на встановлення системи очищення фільтрату у межах проєкту "Розумне Довкілля. Хмельницький" тривала з січня 2022 року та через повномасштабне вторгнення переносилась кілька разів. За результатами конкурсу, каже чиновник, переможцями тендеру на надання послуг стали закордонні компанії із Литви та Австрії.

"Впродовж року Литовська компанія має встановити на полігоні обладнання очищення фільтрату потужністю 200 метрів кубічних за добу. Компанія має привезти й організувати збір фільтрату і моменти транспортування. Після встановлення впродовж двох років компанія буде експлуатувати станцію, замість спецкомунтранса, навчаючи персонал, здійснюючи всю процедуру", — розповів Микола Ваврищук.

За його словами, завдяки встановленню станції очищення фільтрату, громада отримуватиме чисту технічну воду.

"Коли падають опади, дощі, це все потрапляє в полігон, враховуючи, що полігон має ряд небезпечних речовин, враховуючи всі процеси гниття, ця вся рідина твориться знизу, витікає з-під полігону. Умовно кажучи, вона є потенційно небезпечною. Всю цю рідину, яка твориться внизу потрібно збирати й очищувати. Станція очищення фільтрату зворотного осмосу, що буде передбачати 70% фільтрату буде перетворено на технічну воду з подальшою відправкою цієї води на очисні споруди Водоканалу, 30% — це концентрат відходів, які потрібно буде надалі очищати", — розповів Ваврищук.

За словами чиновника, будівництво станції з очищення фільтрату планують завершити наприкінці 2024 року. Вартість проєкту складає 2,5 мільйона євро. Він фінансуватиметься завдяки гранту Інвестиційної платформи сусідства ЄС, каже Микола Ваврищук.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок