Три хати та три мешканці: як живе віддалений хутір Хмельниччини

Три хати та три мешканці: як живе віддалений хутір Хмельниччини

Три жителі залишилися в Співаку поблизу Білотина Ізяславської громади Хмельниччини, розповіла тамтешня жителька Віра Зелінська. За її словами, це вона сама та двоє її сусідів: Валентина Іванівна і Михайло Іванович.

Як живуть люди на хуторі — у матеріалі Суспільне Хмельницький.

До Співака, який є частиною села Білотин, звідусіль кілька кілометрів, зазвичай ці кілометри — хвойні та змішані ліси. Як розповіла 67-річна Віра Зелінська, всі троє мешканців хутора не сваряться та допомагають один одному.

"Ми дружно живемо. То сусід прийде мені чимось допоможе, то я з сусідкою чимось поділюсь. В мене є дві дочки, одна живе в Нетішині, одна — в Лютарці. Чоловік помер три роки тому від ускладнень внаслідок коронавірусної інфекції. Ми вдвох хворіли, я вижила, а він помер".

Віра має власне господарство: "Воно в мене достатньо велике, бо в селі всі звикли господарювати. Є свиня, кролі, кури, курчата".

Три хати та три мешканці: як живе віддалений хутір Хмельниччини
Віра має власне господарство, травень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Найближчий магазин, пошта й медпункт, зі слів жінки, приблизно за два кілометри, в Білотині: "Зараз пошта до нас приїжджає кожної п'ятниці й привозить нам газети".

Староста Білотина Інна Романюк розповіла: "Якщо газети люди виписують, то газети привозять. Житлову субсидію привозять й пенсію. Але, в більшості старші люди отримують пенсію на поштовому відділені".

Віра пригадала, що майже все своє життя щодня ходила пішки по два кілометри на роботу та з роботи.

"Відстань чимала, але я щоразу йшла й гарно виконувала свою роботу. Спочатку працювала вихователькою в дитячому садку в Ізяславі, а потім перейшла в Білотин — вчитель початкових класів. А потім моя дочка була завклубу, коли вона пішла в декретну відпустку, то я ще три роки працювала в культурі".
Три хати та три мешканці: як живе віддалений хутір Хмельниччини
Співака є частиною села Білотин, травень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

За її словами, колись на цьому хуторі жили люди, які гарно співали, звідси й неофіційна, народна назва — Співак. Тепер Співак — це одна вулиця Польова на три хати, належить до села Білотин. Староста сказала, що перебуває з місцевими мешканцями на зв'язку.

"Я кожного вівторка приїжджаю в сільську раду й приймаю людей з 9:00 до 16:00. Наприклад, якщо субсидію потрібно оформити я допомагаю, якщо довідку треба, то я приходжу до людей під хату, або вони мені телефонують і кажуть, що потрібно".

Віра Зелінська сказала, що вона та двоє її сусідів звикли тут жити й ніхто з них покидати Співак поки не збирається.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок