"Білі янголи" з Пінічного евакуювали трьох дітей та поранену жінку

"Білі янголи" з Пінічного евакуювали трьох дітей та поранену жінку

"Білі янголи" з Пінічного евакуювали трьох дітей та поранену жінку
Жінка з дитиною, яких вивезли поліцейські з Північного. Фото: поліція Донеччини

Екіпаж "Білий янгол" евакуював з прифронтового Північного Бахмутського району трьох дітей та поранену жінку. Населений пункт знаходиться за два кілометри від лінії фронту та щоденно потерпає від артилерійських обстрілів з боку російських військ.

Про це повідомила пресслужба поліції Донеччини.

За інформацією пресслужби, до поліцейських днями звернулись дві родини з Півнчного з проханням про евакуацію.

"Одна з сімей вже постраждала від окупантів: бабуся потрапила під обстріл біля храму, коли виходила з вечірньої служби. Знайомий, що був з нею, загинув, а вона отримала поранення ноги. Через травму жінка не ходить, їй призначено тривале лікування", — розказали в поліції.

У пресслужбі додали, що поранену жінку разом з невісткою та двома онучками шести та трьох років евакуювали до Краматорська на броньованому автомобілі. Разом з ними вивезли також чоловіка з сином-підлітком.

Що відомо про примусову евакуацію дітей з зони бойових дій

На Донеччині станом на 18 вересня евакуювали всіх дітей з 30 населених пунктів.

Механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій уряд схвалив 7 березня.

Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, приймає обласна військова адміністрація. Процедура передбачає евакуацію неповнолітнього разом з одним з батьків, який не може відмовитись від виїзду з небезпечного населеного пункту.

Першим населеним пунктом, звідки почали примусово вивозити неповнолітніх із батьками, став Бахмут. Згодом планували розпочати примусову евакуацію в 13 громадах Донеччини, зокрема в Авдіївській та Очеретинській. 4 квітня Мінреінтеграції оголосило, що примусову евакуацію у Донецькій області запровадили у 21-му населеному пункті Донецької області, звідти із батьками мали вивезти 126 дітей, які проживають поруч з лінією фронту.

5 серпня ще з дев’яти населених пунктів регіону, які розташовані поблизу районів, де ведуться бої, оголосили примусову евакуацію дітей. Як повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, з населених пунктів планували вивезти 130 неповнолітніх.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок