Одразу 7 українських повнометражних ігрових фільмів покажуть у програмі Гамбурзького кінофестивалю

Одразу 7 українських повнометражних ігрових фільмів покажуть у програмі Гамбурзького кінофестивалю

Одразу 7 українських повнометражних ігрових фільмів покажуть у програмі Гамбурзького кінофестивалю
Фото: кадр з фільму "Я і Фелікс"

У Німеччині з 28 вересня до 7 жовтня відбуватиметься Гамбурзький кінофестиваль (Filmfest Hamburg). У його межах Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість" вдруге представить свій національний конкурс повнометражних фільмів.

Про це 18 вересня повідомило Держкіно.

У конкурсі буде представлено 7 повнометражних ігрових фільмів. Усі учасники — дебютні й другі фільми режисерів і режисерок:

Сюжет переносить глядачів до Києва кінця 90-х. У пошуках захисту та місця, якому вона справді належить, Тоня переходить зі школи в центрі міста до іншої — у спальному районі, й потрапляє до компанії відчайдушної молоді. Разом вони шукають пригод та неприємностей на околицях постсоціалістичного Києва.

Сценарій був написаний у співпраці з Мариною Степанською ("Стрімголов", 2017). Робота над першим драфтом розпочалася ще у 2020 році, під час епідемії COVID-19. Сам фільм був завершений у Києві за два місяці до початку повномасштабного вторгнення.

кінофестиваль гамбург
Постер фільму

Фільм створено в жанрі, який самі кінематографісти називають "пострадянський нуар". Події розгортаються в Україні в 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини.

У центрі сюжету — судовий психіатр, життя якого змінюється через заплутану історію вбивства міліціонера.

кінофестиваль гамбург
"Ля Палісіада"

"Як там Катя?" розповідає про лікарку швидкої допомоги, яка шукає справедливості. Це режисерський дебют Крістіни Тинькевич у повному метрі.

кінофестиваль гамбург
Фото: ДержКіно України/Facebook

"Я і Фелікс" — екранізація роману українського письменника Артема Чеха "Хто ти такий?".

Книга та фільм розповідають про дорослішання хлопця Тимофія, його сім’ю, друзів, перше кохання і стосунки з колишнім контррозвідником Феліксом, який став частиною його родини. Історія розвивається на тлі буремних 90-х та розказана через призму дитячого сприйняття.

кінофестиваль гамбург
Фото: кадр з фільму "Я і Фелікс"

Фільм є другою повнометражною роботою української кінорежисерки Марисі Нікітюк. Над ним мисткиня працювала близько чотирьох років.

Уперше фільм представили на фестивалі "Миколайчук Open" 2023 року.

Стрічка стала частиною великого мультимедійного проєкту, мета якого — допомогти онкохворим людям.

кінофестиваль гамбург
Кадр з фільму

"Ти мене любиш" — історія дорослішання, яка розгортається напередодні падіння СРСР. 17-річна Кіра стає свідкою розлучення батьків, розпаду однієї країни та народження іншої.

"Це особиста історія мого дорослішання та становлення покоління, — зазначила режисерка Тоня Ноябрьова. — Це моя пісня про прощання з дитячими ілюзіями й про відчайдушні пошуки кохання. Моя Кіра – символ мого покоління, першого покоління незалежної України".

кінофестиваль гамбург
Фото: кадр з фільму

"Люксембург, Люксембург" – другий повнометражний фільм Лукіча. Стрічка розповідає про двох братів-близнюків, які дізнаються, що їхній давно зниклий батько смертельно хворий у Люксембургу. Щоб побачити його востаннє, вони вирушають у далеку подорож.

Режисер стрічки Антоніо Лукіч у програмі "Культурний інстинкт" розповів про те, які проблеми порушує фільм, якою має бути комедія після початку повномасштабної війни та коли очікувати на наступну стрічку.

кінофестиваль гамбург
Фото: кадр із фільму "Люксембург, Люксембург"

Ці фільми змагатимуться за нагороду "Скіфський олень" і грошовий приз у розмірі 100 000 гривень.

Закриватиме українську програму в межах FILMFEST HAMBURG позаконкурсний показ документального фільму Володимира Тихого "День Незалежності".

FILMFEST HAMBURG — міжнародний кінофестиваль у Гамбурзі, третій за величиною в Німеччині. Тут демонструються національні та міжнародні художні та документальні фільми в одинадцяти секціях.

Діапазон програми простягається від артгаусних фільмів до інноваційного мейнстримового кіно, представляючи перші повнометражні фільми молодих невідомих режисерів разом із фільмами всесвітньо відомих митців.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок