ВАКС залишив Насірова під вартою, але зменшив розмір застави до 130 млн гривень

ВАКС залишив Насірова під вартою, але зменшив розмір застави до 130 млн гривень

Роман Насіров
Роман Насіров. Фото: УНІАН

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) частково задовольнив клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою ексголови ДФС Романа Насірова, якого обвинувачують у ймовірному отриманні хабаря в розмірі 722 млн грн за відшкодування ПДВ компаніям бізнесмена Олега Бахматюка. За рішенням суду Роман Насіров залишиться під вартою. Водночас ВАКС зменшив розмір застави з 216 млн до 130 млн гривень.

Про це повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК).

"Судді продовжили тримання Насірова під вартою до 12 листопада, однак замість встановлених раніше 261 млн грн застави тепер він має внести 130 млн грн", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в разі внесення застави, Роман Насіров буде зобов'язаний прибувати за викликом до суду, не відлучатися за межі Києва без дозволу суду, утриматись від спілкування зі свідками, здати закордонний паспорт та носити електронний браслет.

Сам Насіров стверджував, що ані він, ані його родичі не мають можливості внести заставу, оскільки розмір застави у 261 млн грн не відповідає його майновому стану. За його словами, максимальна сума яку він може внести, становить 10 млн грн.

Крім цього він зауважив, що, нібито, має проблеми зі здоровʼям, а в СІЗО йому не можуть забезпечити належну медичну допомогу.

Що відомо про справу Насірова

У жовтні 2022 року ексочільнику Державної фіскальної служби Роману Насірову, його раднику, а також власнику агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олегу Бахматюку повідомили про підозру у справі про відшкодування ПДВ.

Колишньому голові ДФС Роману Насірову обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 17 грудня 2022 року з альтернативою внесення застави у розмірі 523,2 млн грн.

17 листопада минулого року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила задовольнити апеляційну скаргу захисту колишнього голови ДФС Романа Насірова. Суд залишив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 523,2 млн грн застави.

8 березня 2023 року Вищий антикорупційний суд заочно арештував власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка у справі про надання хабаря ексголові ДФС Насірову та його раднику.

8 травня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України не задовольнила скарги адвокатів Романа Насірова, залишивши його під вартою.

28 червня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід колишньому голові ДФС України Роману Насірову.

26 липня ВАКС залишив колишнього голову Державної фіскальної служби Романа Насірова під вартою до 23 серпня із можливістю застави у 261 млн гривень.

На початок