ВАКС узяв під варту колишнього голову Державної фіскальної служби Насірова

ВАКС узяв під варту колишнього голову Державної фіскальної служби Насірова

ВАКС узяв під варту колишнього голову Державної фіскальної служби Насірова
. Фото: УНІАН

Як повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро, суддя, заслухавши учасників процесу, частково задовольнила клопотання та застосувала до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 17 грудня з альтернативою застави у 523,2 млн гривень.

Як повідомили у НАБУ, 31 жовтня 2022 року слідча суддя Вищого антикорупційного суду за клопотанням НАБУ та САП обрала запобіжний захід колишньому голові ДФС України, який підозрюється в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, а саме 722 млн гривень. Імені фігуранта справи у бюро не називають, але відомо, що саме Роман Насіров очолював ДФС з 5 травня 2015 року по 3 березня 2017 року. Працівники НАБУ затримали Насірова 2 березня 2017 року, після цього його відсторонили від посади.

"Суддя, заслухавши учасників процесу, частково задовольнила клопотання та застосувала до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 17 грудня 2022 року з альтернативою внесення 523,2 млн гривень застави", — йдеться у повідомленні НАБУ.

У разі внесення застави на підозрюваного зобов'яжуть прибувати до детектива, прокурора та суду за першим викликом; не відлучатися із Києва без дозволу детектива, прокурора або суду; повідомляти прокурора, детектива або суд про зміну свого місяця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з іншим підозрюваними у справі та свідками; здати на зберігання до відповідного територіального підрозділу Державної міграційної служби України паспорт для виїзду за кордон; носити електронний засіб контролю.

Що відомо

  • За даними слідства, у 2015-2016 роках, діючи в інтересах нардепа Олександра Онищенка, він дав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочку податкового боргу його компаній.
  • У березні 2017 року детективи НАБУ вручили Насірову повідомлення про підозру у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, а згодом його арештували з альтернативою застави у 100 мільйонів гривень. Його дружина внесла заставу. Деякий час Насіров перебував у лікарні і скаржився на погане самопочуття. А пізніше навіть намагався виїхати за кордон нібито для лікування онкозахворювання.
  • Наприкінці 2017 року Шевченківський районний суд Києва почав розгляд справи Насірова по суті, Кабінет міністрів спочатку відсторонив, а потім звільнив Насірова.
  • У грудні грудня 2018 року Окружний адмінсуд Києва поновив Романа Насірова на посаді голови ДФС. Йому мали виплатити компенсацію 184 тисячі гривень. Уряд оскаржив це рішення.
  • У листопаді 2019 року справу Насірова передали до новоствореного Вищого антикорупційного суду, який почав наново її розглядати.
На початок