ВАКС узяв під варту колишнього голову Державної фіскальної служби Насірова

ВАКС узяв під варту колишнього голову Державної фіскальної служби Насірова

ВАКС узяв під варту колишнього голову Державної фіскальної служби Насірова
Роман Насіров. ФОТО: УНІАН

Як повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро, суддя, заслухавши учасників процесу, частково задовольнила клопотання та застосувала до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 17 грудня з альтернативою застави у 523,2 млн гривень.

Як повідомили у НАБУ, 31 жовтня 2022 року слідча суддя Вищого антикорупційного суду за клопотанням НАБУ та САП обрала запобіжний захід колишньому голові ДФС України, який підозрюється в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, а саме 722 млн гривень. Імені фігуранта справи у бюро не називають, але відомо, що саме Роман Насіров очолював ДФС з 5 травня 2015 року по 3 березня 2017 року. Працівники НАБУ затримали Насірова 2 березня 2017 року, після цього його відсторонили від посади.

"Суддя, заслухавши учасників процесу, частково задовольнила клопотання та застосувала до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 17 грудня 2022 року з альтернативою внесення 523,2 млн гривень застави", — йдеться у повідомленні НАБУ.

У разі внесення застави на підозрюваного зобов'яжуть прибувати до детектива, прокурора та суду за першим викликом; не відлучатися із Києва без дозволу детектива, прокурора або суду; повідомляти прокурора, детектива або суд про зміну свого місяця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з іншим підозрюваними у справі та свідками; здати на зберігання до відповідного територіального підрозділу Державної міграційної служби України паспорт для виїзду за кордон; носити електронний засіб контролю.

Що відомо

  • За даними слідства, у 2015-2016 роках, діючи в інтересах нардепа Олександра Онищенка, він дав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочку податкового боргу його компаній.
  • У березні 2017 року детективи НАБУ вручили Насірову повідомлення про підозру у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, а згодом його арештували з альтернативою застави у 100 мільйонів гривень. Його дружина внесла заставу. Деякий час Насіров перебував у лікарні і скаржився на погане самопочуття. А пізніше навіть намагався виїхати за кордон нібито для лікування онкозахворювання.
  • Наприкінці 2017 року Шевченківський районний суд Києва почав розгляд справи Насірова по суті, Кабінет міністрів спочатку відсторонив, а потім звільнив Насірова.
  • У грудні грудня 2018 року Окружний адмінсуд Києва поновив Романа Насірова на посаді голови ДФС. Йому мали виплатити компенсацію 184 тисячі гривень. Уряд оскаржив це рішення.
  • У листопаді 2019 року справу Насірова передали до новоствореного Вищого антикорупційного суду, який почав наново її розглядати.
На початок